FRANKFURT 2011: Ferrari 458 Spider z hardtop’em

Szef Ferrari, Luca di Montezemolo, osobiście zjawił się we Frankfurcie, by opowiedzieć co nieco o Ferrari 458 Spider. Hardtop 458 Spider oferuje lepszą izolację od hałasu oraz więcej ciepła w kabinie, niż byłoby to w przypadku dachu wykonanego z materiału.

Operacja otwierania lub zamykania trwa zaledwie 14 sekund. Co więcej, hardtop po „schowaniu” zajmuje bardzo mało miejsca, a tylna szyba automatycznie się podnosi i działa jako deflektor powietrza, redukując turbulencje w kabinie.

To tyle, jeśli chodzi o różnice między Spider, a wersją z zamkniętym dachem. Pod maską znajdziemy ten sam 4,5-litrowy silnik V8, który generuje 570 KM i pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w 3,4 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 320 KM/H.

Co ciekawe, 458 Spider otrzymał system Hele (High Emotion Low Emission), który obniża spalanie paliwa i emisję CO2 do atmosfery do 11,8l na 100 km i 275 g/km.

Kupujący będą mogli dowolnie skonfigurować wnętrze swojego egzemplarza 458 Spider – do wyboru jest szeroka gama materiałów oraz kolorów.

Via: Carscoop