FRANKFURT 2011: Brabus High Performance 4WD Full Electric, czyli zielona flaga znanego tunera [FOT]

brabus hp 4wd full glo

Brabus to chyba najbardziej znana firma po AMG, która profesjonalnie tuninguje Mercedesy. Efektem pracy inżynierów zawsze są samochody, a raczej potwory, które ociekają mocą i wyglądają nieprzeciętnie.

Wszystko było zawsze zasilane konwencjonalnymi paliwami. Czasy się jednak zmieniają i nawet firma pokroju Brabusa przynajmniej trochę spogląda w stronę energii elektrycznej. Przedstawiam wam Mercedesa E-klase z silnikiem na prąd.Pełna nazwa to jednak High Performance 4WD Full Electric. Pod maską znajdziemy… 429-konny silnik o niewyobrażalnym momencie obrotowym wynoszącym 3200Nm. Wszystko czerpać będzie energię z 56-kWh baterii.

Od 0 do 100km/h, HP4FE rozpędzi się w 6,9 sekundy – tyle samo, co Abarth 500 Esseesse. Stała prędkość 100km/h gwarantuje nam zasięg ok. 350km. Prędkość maksymalna… liczby nie są imponujące. Są wręcz przygnębiające. W trybie sport udało się osiągnąć maksymalnie 220km/h, a w eco 190km/h. Wartości zupełnie nie podobne do tego, co pokazuje Brabus w silnikach konwencjonalnych.

Oczywiście zmiany zaszły też z zewnątrz. Widać je jednak gołym okiem i w zasadzie nie ma po co ich wymieniać. Jeśli jakimś cudem zechcieliście posiadać ów okaz, Brabus zapowiedział, że los tego prototypu jest jeszcze nie znany. Istnieje jednak szansa, że będzie można go kiedyś kupić.

PS. Nigdy nie myślałem, że twór pochodzący od Brabusa zakwalifikuję do kategorii „Ekologia”…

Via: Autoblog