01 2012 audi a7 frankfurt gloAudi A7 to model, który jednym się podoba, drugim nie. Niezależnie od stylistyki, chyba nikt nie będzie dyskutował w kwestii silników dostępnych pod maską A7 – są mocne, ekonomiczne i przyzwoicie dają sobie radę z “krowiastym” nadwoziem całkiem świeżego modelu z Ingolstadt.

Jednakże teraz, Audi dało nam pierwsze spojrzenie na S7 – potwora z krwi i kości, który dysponuje 4,0-litrowym motorem V8 o mocy 420 KM i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Taka konfiguracja pozwala na przyspieszenie do setki w mniej niż pięć sekund i rozpędzenie się do prędkości maksymalnej 250 KM/H [ograniczonej elektronicznie].

Co więcej, V8 dysponuje tzw. systemem “cylinder na żądanie”, który wyłącza dwa cylindry, w celu zmniejszenia spalania i ograniczenia emisji CO2. Na to pierwsze, korzystnie wpływa również 7-biegowa skrzynia S-tronic.

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat Audi A7 zapraszamy tutaj, a tymczasem rozkoszujcie się galerią zdjęć w wysokiej jakości poniżej.

Via: Autoblog.com

6 komentarzy
  1. Widziałem na ulicy zwykłe a7 i na ludziach robiło wrażenie , S7 to rzeźba ,można na nią patrzeć godzinami,dniami ,miesiącami i ciągle bedzie zachwycać swoją sylwetką

  2. @Sebastian Rydzewski jestem fanem tuningu,mam nadzieje że odwiedzicie summer cars party w tym roku w katowicach 🙂 i będe mógł coś poczytać na motofilmie o tej imprezie.

  3. Ogólnie jakoś nie bardzo mi się podobają Audiki, w szczególności teraz jak wszystkie tak samo wyglądają ale to s7 w tej czerwieni z tymi felgami i motor v8 po prostu jest świetne. Wygląda duzo lepiej od konkurencyjnego clsa.

Komentowanie zostało wyłączone.