FRANKFURT 2011: Audi prezentuje nowe RS5

audi rs 5 fl 01 gloJeśli tylko zamówiliście RS5 w przeciągu ostatnich kilku miesięcy, pomińcie ten artykuł… Choć minęło nieco ponad rok od prezentacji tego modelu, producent już zdecydował się na lifting. Jak nietrudno się domyślić, głównym zamierzeniem było upodobnienie RS5 do obecnej gamy modelowe Audi, np. A6.

Pod maską znajdziemy 4,2-litrowy silnik V8, który generuje 450 KM oraz 430 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd jest przekazywany na wszystkie cztery koła za pomocą 7-biegowej, dwusprzęgłowej przekładni S-tronic. Taka konfiguracja pozwala RS5 na przyspieszenie do pierwszej setki w 4,6 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 250 KM/H [ograniczonej elektronicznie, choć na życzenie klienta można zwiększyć do 280 KM/H.]

Jeśli chodzi o stylistykę, nowe RS5 w porównaniu do poprzednika charakteryzuje się nowym grillem, „paskami” LED, innymi zderzakami oraz ostrzejszymi krawędziami.

Subtelnie zmodyfikowane lampy i nowo zaprojektowane 19-calowe aluminiowe felgi z oponami 265/35 lub opcjonalnie 20-calowe z oponami 275/30, dopełniają różnicę na zewnątrz.

Wewnątrz odnajdziemy spłaszczoną ku dołu wielofunkcyjną sportową kierownicę, podczas gdy kilka elementów [np. gałka do zmiany biegów] zostało zaprojektowanych na nowo.

Via: Carscoop