BMW X6 Active Hybrid – niemiecki koncern wycofuje się ze sprzedaży jednej z dwóch swoich hybryd

bmwx6hybridfd 01 glo

BMW X6 Active Hybrid to jedno z dwóch hybrydowych aut, które jest obecnie dostępne w salonach BMW. Jest mniej więcej 30 000 zł droższe od zwykłego odpowiednika w podobnej wersji wyposażeniowej, a niekoniecznie bardziej od niego ekonomiczne. Jeśli dopłacimy 20 000 zł, możemy mieć… X6M. Wam pozostawiam decyzję, co jest lepsze.

Nadchodzą jednak pewne zmiany. Otóż zaufane źródła podają, że BMW chce zaprzestać sprzedaży tej bardzo drogiej hybrydy. Jeśli więc z jakichś względów chcecie wydać pół miliona na auto, które wcale niekoniecznie jest o wiele bardziej ekonomiczne, powinniście się spieszyć.Ktoś będzie płakać? Wątpię… Ja poproszę X6M. Chociaż sensu jego powstania też nie rozumiem. Ale ma 555KM.

Via: Autoblog.com

1 komentarz do wpisu “BMW X6 Active Hybrid – niemiecki koncern wycofuje się ze sprzedaży jednej z dwóch swoich hybryd”

  1. M3 anyday, anytime…
    Gdy menadżerowie z BMW postanowili zniszczyć reputację ///M, koncern wyprodukował X5M i X6M. Ostatnio M GmbH poszło dalej tworząc samochód z seryjnym silnikiem z 135i (N54), zawieszeniem i LSD z E90/E92 M3, lekko przeprojektowanym przodem, zderzakami i nadkolami mieszczącymi szersze opony. Felgi oczywiście z katalogu M3 Performance. Takim sposobem powstało 1M (równie dobrze mogłoby się nazywać 135is).
    ///M nigdy nie „wsadzało” do swoich egzemplarzy seryjnych silników z BMW. I choć wszystko wskazuje na to, że M goes turbo, co jest skutkiem ekologicznych zapędów UE, to najbardziej boli fakt, że BMW nauczyło się sprzedawać znaczek M a nie samochody na niego zasługujące. OK 1er M Coupe jest świetnym samochodem, ale po prostu nie zasługuje na tę jedną literę. M nigdy nie obierało takiej drogi tworzenia aut jak to miało miejsce w wypadku 1M (zalegające części z M3 upchnąć do najmocniejszej seryjnej „jedynki” pozostawiając jej silnik w spokoju, jedynie przeprogramowując ECU i zmieniając body kit).
    Może X5 i X6 sprzedają się świetnie, ale ich wersje M są bluźnierstwem. Jeszcze smutniejszy jest fakt, że na przyszłorocznym salonie w Genewie, światło dzienne ujrzy samochód sygnowany znaczkiem M, z napędem na dwie osie i UWAGA!!! silnikiem wysokoprężnym! (M550dxDrive)

Możliwość komentowania jest wyłączona.