mycieauta875 gloAutoland to jeden z najnowocześniejszych producentów kosmetyków samochodowych w Polsce. MotoFilm.pl jest jednym z pięciu blogów motoryzacyjnych, które firma Autoland wybrała jako testerów ich produktów.

Otrzymałem w tym celu pokaźnych rozmiarów karton pełen kosmetyków; jest tutaj wszystko – od specjalnych ściereczek, przez płyn do felg i tapicerek skórzanych, kończąc na preparacie do mycia silnika i koncentracie płynu do spryskiwaczy. Co więcej, dokładnie takie same zestawy (konkretnie 5) będę miał do rozdania w konkursie, który wystartuje już za kilka dni.

Prawdę mówiąc, przez miesiąc zastanawiałem się, gdzie odpicuje swoje auto. Mieszkam praktycznie w centrum miasta, a samochód zawsze myłem w profesjonalnych myjniach, lub na stacjach benzynowych…

Po długich namysłach postanowiłem pojechać na nowoczesną ręczną myjkę, korzystając tylko i wyłącznie z funkcji “PŁUKANIE”, gdzie jest dosyć sporo miejsca na bezstresowe użycie własnych środków.

Pora zabrać się do roboty!

Z racji srebrnego koloru mojego samochodu, trzeba się dobrze przyjrzeć, by zauważyć na karoserii jakikolwiek brud. Nie dajcie się jednak zwieść – było go naprawdę dużo!

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

2 godziny później…

Powiem krótko – nigdy nie testowałem kosmetyków samochodowych. W przypadku produktów Autoland mogę śmiało powiedzieć, że brud schodził, a nadwozie po umyciu było czyste. Nie mam żadnych zastrzeżeń do wszelkiego rodzaju ściereczek (do szyb, skór i tapicerki). Na duży plus zasługuje również politura nabłyszczająca, czernidło do opon, środek do zderzaków o nazwie BAMP oraz rewelacyjne chusteczki do rąk, które tak samo, jak wszystkie produkty, są przyjazne alergikom. Do gustu przypadł mi także koncentrat płynu do spryskiwaczy o zapachu grejpfrutowym.

Jedyne wątpliwości mam do płynu przeznaczonego do felg – myślałem, że wystarczy kilka razy “psiknąć” i puścić wodę z węża (zgodnie z instrukcją). Nic z tego – brud schodzi stopniowo, dlatego tą samą czynność należy powtórzyć kilkukrotnie.

Żałuję również, że nie mogłem wypróbować kosmetyku do czyszczenia silników, ale w tym samochodzie jest to po prostu niemożliwe.

mycieauta875 glo

Oto efekt końcowy (od razu po umyciu):

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

Efekt końcowy po kilku godzinach od mycia:

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

mycieauta875 glo

Pozostałe blogi motoryzacyjne, które firma Autoland zaprosiła do współpracy:

www.blogomotive.pl
www.AutomotiveBlog.pl
www.Motocaina.pl
www.autotesty.com.pl

A już za kilka dni zapraszam na konkurs, w którym do wygrania będzie 5 takich samych zestawów kosmetyków!

11 komentarzy
  1. Chodziło o smak czy zapach w tym fragmencie ? “Koncentrat płynu do spryskiwaczy o smaku grejpfrutowym.”

  2. Swoją drogą fajnie by było przeczytać jakiś artykuł o iście profesjonalnych kosmetykach typu Meguiar’s, Dodo, Duragloss, Valet PRO, Autoglym, Chemical Guys czy nawet Rolls Royce wśród samochodowych kosmetyków – Zymöl i Swissvax. Ale jeśli się o czymś nie ma pojęcia i promuje się marketówki to lepiej niech się o tym nie piszę 😉 Pozdrawiam.

  3. @ Mariusz Sosnowski:

    Czemu nie 🙂 Jeśli faktycznie firma KEMKO zainteresowana jest testem kosmetyków na naszym blogu, proszę o kontakt – portal@motofilm.pl.

    Jednocześnie wcześniej informuje, że test będzie w pełni subiektywny, a opinie przeze mnie wyrażone nie mogą być przez nikogo narzucone 🙂

  4. @Forest
    Myślę że jak by każdy z nas jeździł samochodem przynajmniej za 0.5 mln zł to i test takich kosmetyków byłby przydatny. A rzeczywistość jest trochę inna i taki test miło by było przeczytać ale nikt i tak by nie pozwolił sobie na zakup takich kosmetyków i sprawdzenia ich w rzeczywistości. A poza tym i tak 90% kierowców kupuje takie rzeczy w marketach. Test ok choć jak dla mnie większość tych kosmetyków różni się zapachem a skuteczność jest na podobnym poziomie. Ale następnym razem może się skuszę na Autoland żeby zobaczyć co jest warty:)

Komentowanie zostało wyłączone.