Tak mają wyglądać nowe modele Forda – Evos Concept będzie dla nich inspiracją [FOT]

fordevosconcept 10 copy gloOto samochód, który będzie „nową globalną inspiracją dla przyszłych modeli Forda” – Evos, bo tak nazywa się koncept na zdjęciach, oficjalnie zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie.

Jeśli myślicie, że tak wyglądające Fordy to daleka przyszłość, to jesteście w błędzie. „Pierwszy owoc tej wizji pojawi się wcześniej niż przypuszczacie – prędzej zobaczycie go po czterech miesiącach, jak po czterech latach” – powiedział wiceprezes ds. projektowania i dyrektor ds. kreatywności w Fordzie, J Mays. „Nie możemy się doczekać, aby wprowadzić pierwszy samochód z nowej gamy modelowej Forda„, a nastąpi to prawdopodobnie już w przyszłym roku.

Najważniejsze oblicza nowego projektu to przede wszystkim trapezowaty grill, który już wcześniej został zapowiedziany w Focusie Electric i w nowym ST.

Koncepcyjny Evos ma kształt nadwozia coupé, który ma przyczynić się do lepszej dynamiki jazdy i rozpoznawalności marki przez osoby trzecie.

Myślą przewodnią samochodów koncepcyjnych 2011 roku wydaje się być „1001 sposobów na otwarcie drzwi samochodu”, co mogliśmy już wywnioskować na przykładzie Peugeota HX1. Drzwi Evosa będą otwierały się do góry – na zdjęciach w ten sposób działają wszystkie cztery, ale w wersji produkcyjnej to zastosowanie na pewno nie będzie miało miejsca.

Jeśli chodzi o wnętrze, można to ująć dwoma słowami – kosmicznie i futurystycznie, jak w każdym koncepcyjnym modelu.

Więcej szczegółów na temat Evosa zostanie ujawnionych podczas Frankfurt Motor Show we wrześniu.

Via: Carscoop