Specjalna edycja Infiniti FX50 inspirowana Sebastianem Vettelem

infiniti fx sebastian vettel 11 gloW dniu otwarcia 64. Międzynarodowego Salonu Samochodowego IAA odbędzie się premiera specjalnej edycji Infiniti FX50 Performance Concept, inspirowanej Sebastianem Vettelem – kierowcą F1 zespołu Red Bull Racing.

Nie chodzi tutaj tylko o wykorzystanie nazwiska – 24-letni Niemiec, który jest pierwszym w historii globalnym ambasadorem marki, brał również czynny udział w projekcie tworzenia limitowanego FX50.

Co prawda, japoński producent nie ujawnił żadnych szczegółów dotyczących silnika, lub jego ewentualnej modyfikacji, ale ze zdjęcia możemy wywnioskować, że limitowana edycja oparta jest na poliftingowej wersji FX, która została oficjalnie pokazana niecały miesiąc temu.

Unikalne cechy specjalnej edycji Infiniti FX50 to m.in, przedni zderzak z wmontowanymi diodami LED i spojlerem wykonanym z włókna węglowego, który kształtem naśladuje przednie skrzydło bolidu F1.

Włókno węglowe można znaleźć także na nowo zaprojektowanych listwach progowych, spojlerze dachowym i tylnym zderzaku. Usunięto również relingi dachowe.

Dla zainteresowanych, jest możliwość doklejenia emblematów „Vettela” na przednich błotnikach oraz nałożenie stylowych aluminiowych felg, które zostały owinięte w wysokiej jakości opony.

Via: Carscoop

1 komentarz do wpisu “Specjalna edycja Infiniti FX50 inspirowana Sebastianem Vettelem”

  1. Zderzak poprawił i tak już ładnego SUVA 🙂 Usuniecie relingów dachowych obniżyło wizualnie samochód i sprawiło że sylwetka stała się jeszcze bardziej dynamiczna i sportowa 😀

Możliwość komentowania jest wyłączona.