Nowe Audi S7 oficjalnie – 420 KM V8 Bi-Turbo [FOT]

audi s7 71 glo64. Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny we Frankfurcie to jednocześnie oficjalny debiut Audi S7 Sportback. Najmocniejszy członek rodziny A7 Sportback dysponuje 4,0-litrowym motorem TFSI V8 Bi-Turbo, który pojawi się również pod maską innych modeli z grupy VW, w tym w Audi S6, a nawet w Bentley’u Continental’u.

Ośmiocylindrowy motor V8 generuje 420 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy równy 550 Nm, dzięki czemu sprint do pierwszej setki potrwa 4,9 sekundy [prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 250 KM/H]. Moc będzie przekazywana na wszystkie cztery koła za pomocą 7-biegowej dwusprzęgłowej skrzyni S-tronic.

V8, który korzysta z najnowszej technologii „cylinder na żądanie”, ma zużywać średnio około 9,7 litra paliwa na 100 kilometrów.

W wyposażeniu Audi S7 nie zabrakło m.in. sportowego pneumatycznego zawieszenia oraz wentylowanych tarcz hamulcowych z przodu i z tyłu. Opcjonalnie można zamówić ceramiczne tarcze hamulcowe.

Zmiany zewnętrzne są dość subtelne i obejmują osłonę chłodnicy i przemodelowane zderzaki, podczas gdy wewnątrz znajdziemy najwyższej jakości skórę Nappa, Alcantarę, trójramienną kierownicę i unikalne wykończenia dekoracyjne.

Audi poinformowało, że pierwsze dostawy modelu S7 Sportback mają się rozpocząć wiosną 2012 roku.

Via: Carscoop