Nowe Audi S6 sedan oraz Avant oficjalnie przed pokazem we Frankfurcie [FOT]

s6110001 medium gloPodobnie jak większy brat – S7 – Audi S6 w wariancie sedan oraz Avant oficjalnie zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie we wrześniu.

Jeśli zdążyliście się już zapoznać z wpisem na temat modelu S7, na pewno nie będziecie zaskoczeni, że pod maską S6 znajdziemy 4,0-litrową jednostkę TFSI V8 Bi-turbo o mocy 420 KM i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego, która zastępuje 5,2-litrowe V10 z poprzedniego modelu.

Napęd w modelu S6 będzie przekazywany na wszystkie cztery koła za pomocą 7-biegowej dwusprzęgłowej skrzyni S-tronic.

Jeśli chodzi o przyspieszenie, S6 jest nieco lepsze od S7. W tym drugim przyspieszenie do pierwszej setki trwa 4,9 sekundy, natomiast S6 w wersji sedan osiąga 100 KM/H po 4,8 sekundach [4,9 w przypadku wersji Avant].

Zarówno S6 sedan, jak i Avant mają elektroniczne ograniczenie maksymalnej prędkości do 250 KM/H.

Mniejsza pojemność skokowa oraz nowa technologia zastosowana w modelu S6 pozwala na zmniejszenie ilości spalanego paliwa nawet o 25 procent w porównaniu do starszej wersji z jednostką V10. Według danych producenta, S6 ma wydalać 9,7 litra paliwa na 100 kilometrów, czyli dokładnie tyle samo, co większy model S7.

Modele S6 będą standardowo wyposażone w adaptacyjne zawieszenie Audi, które obniża nadwozie o 10 mm. Nie zabraknie także wydajniejszego układu hamulcowego, który dokładnie jak w S7, opcjonalnie może współpracować z ceramicznymi tarczami hamulcowymi.

S6 sedan oraz S6 Avant posiadają wszystkie charakterystyczne cechy dla modeli z serii „S”, w tym przeprojektowane zderzaki, inny grill, boczne progi, większe aluminiowe felgi [19-cali standardowo lub 20-cali opcjonalnie] oraz wewnątrz: sportowe fotele i kierownica oraz wykończenie na zamówienie.

S6 sedan i Avant wejdą do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Via: Carscoop