s6110001 medium gloPodobnie jak większy brat – S7 – Audi S6 w wariancie sedan oraz Avant oficjalnie zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie we wrześniu.

Jeśli zdążyliście się już zapoznać z wpisem na temat modelu S7, na pewno nie będziecie zaskoczeni, że pod maską S6 znajdziemy 4,0-litrową jednostkę TFSI V8 Bi-turbo o mocy 420 KM i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego, która zastępuje 5,2-litrowe V10 z poprzedniego modelu.

Napęd w modelu S6 będzie przekazywany na wszystkie cztery koła za pomocą 7-biegowej dwusprzęgłowej skrzyni S-tronic.

Jeśli chodzi o przyspieszenie, S6 jest nieco lepsze od S7. W tym drugim przyspieszenie do pierwszej setki trwa 4,9 sekundy, natomiast S6 w wersji sedan osiąga 100 KM/H po 4,8 sekundach [4,9 w przypadku wersji Avant].

Zarówno S6 sedan, jak i Avant mają elektroniczne ograniczenie maksymalnej prędkości do 250 KM/H.

Mniejsza pojemność skokowa oraz nowa technologia zastosowana w modelu S6 pozwala na zmniejszenie ilości spalanego paliwa nawet o 25 procent w porównaniu do starszej wersji z jednostką V10. Według danych producenta, S6 ma wydalać 9,7 litra paliwa na 100 kilometrów, czyli dokładnie tyle samo, co większy model S7.

Modele S6 będą standardowo wyposażone w adaptacyjne zawieszenie Audi, które obniża nadwozie o 10 mm. Nie zabraknie także wydajniejszego układu hamulcowego, który dokładnie jak w S7, opcjonalnie może współpracować z ceramicznymi tarczami hamulcowymi.

S6 sedan oraz S6 Avant posiadają wszystkie charakterystyczne cechy dla modeli z serii “S”, w tym przeprojektowane zderzaki, inny grill, boczne progi, większe aluminiowe felgi [19-cali standardowo lub 20-cali opcjonalnie] oraz wewnątrz: sportowe fotele i kierownica oraz wykończenie na zamówienie.

S6 sedan i Avant wejdą do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Via: Carscoop

10 komentarzy
 1. Interesuje mnie to z tego jednego powodu:

  “Jeśli chodzi o przyspieszenie, S6 jest nieco lepsze od S7. W tym drugim przyspieszenie do pierwszej setki trwa 4,9 sekundy, natomiast S6 w wersji sedan osiąga 100 KM/H po 4,8 sekundach [4,9 w przypadku wersji Avant].”

  W teorii s6 jest mniejsze o ile dobrze ogarniam jeszcze o tej godzinie 😀 więc dziwi mnie tylko 1 dziesiąta różnicy 😛

 2. Rożnicę wielkości nie są aż tak dużo, a przy takich przyspieszeniach jest naprawdę dużo innych czynników odpowiadających za osiągane czasy 😉 Teraz też producenci nie raz potrafi zaskoczyć niska masą co do wielkości samochodu 😀

 3. @Marcin – zobaczysz, co się będzie działo przez 3-4 dni podczas targów…

  tyle premier, tyle projektów, wszystko w 2-3-4 dni 🙂

  A ja tam jestem jako-tako wyspany, nie wiem, jak inni:D

 4. Mało kto wie, ale w 2008/2009 roku (jeszcze na starym systemie MotoFilm, przez który straciliśmy wszystkie artykuły) wpisy pojawiały się dosłownie co chwila, do nawet 15-16 dziennie. Trzeba powoli do tego wracać 🙂

 5. @Sebastian – macie wtedy sporo do pisania, chociaż dzisiaj już dzisiaj jesteś w połowie drogi 😀

Komentowanie zostało wyłączone.