2012 Porsche 911 (991) – ostatecznie i definitywnie

porsche 991 31 gloSzpiedzy i dziennikarze motoryzacyjni z całego świata, którzy przez Porsche mieli w ciągu ostatnich kilku miesięcy pełne ręce roboty, wspólnie dziękują – Niemcy wreszcie pokazali nowy model 911 Carrera, który zadebiutuje podczas Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie.

Dziewiąta generacja kultowego samochodu Porsche otrzymała nazwę kodową 991, podczas gdy nadwozie na pierwszy rzut oka, choć zbudowane na zupełnie nowej, wydłużonej o 100 mm płycie podłogowej, nie różni się drastycznie od poprzednika. Całość, w połączeniu z lusterkami umieszczonymi na drzwiach i z wysuwanym tylnym spojlerem charakteryzuje się jednak bardziej dynamicznym charakterem.

Karoseria nowej „dziewięćsetjedenastki” została wykonana z aluminium i stali, dzięki czemu auto jest sztywniejsze i o 45 kilogramów lżejsze od poprzednika.

W przeciwieństwie do niezmieniającego się od 48 lat nadwozia, wewnątrz czeka na nas zupełnie nowa deska rozdzielcza, która według Porsche inspirowana jest Carrerą GT [bla, bla – wszyscy wiedzą, że to przeszczep z Panamery].

Po oficjalnej premierze, nowe Porsche 911 będzie oferowane w dwóch wersjach wyposażenia – bazowa Carrera oraz Carrera S. Oba można zamawiać w komplecie z 7-biegowa skrzynią manualną lub dwusprzęgłową automatyczną przekładnią PDK.

Pod maską Carrery znajdziemy nową 3,4-litrową, sześciocylindrową jednostkę o maksymalnej mocy 350 KM. Z tym motorem, auto przyspiesza do pierwszej setki w 4,6 sekundy [z przekładnią PDK] i w 4,4 sekundy w opcjonalnym pakiecie Sport Plus.

Carrera S może się pochwalić nieco większym, 3,8-litrowym silnikiem o mocy 400 KM, który pozwala na przyspieszenie do pierwszej setki w 4,3 sekundy [PDK] i 4,1 sekundy w pakiecie Sport Plus.

Obie jednostki napędowe, dzięki m.in systemowi start/stop, charakteryzują się mniejszym zużyciem paliwa. Carrera spala ponoć 8,2l na 100 km [-1,6l w stosunku do poprzednika], natomiast Carrera S potrzebuje 8,7l na 100 km [-1.5l].

Choć nowe Porsche 911 zadebiutuje dopiero za trzy tygodnie, Porsche ogłosiło przyjmowanie zamówień od 1 września.

Ceny w Niemczech będą startować od € 88.938 za bazową Carrerę i € 102.436 za model Carrera S [w tym 19% VAT].

Via: Carscoop