Mercedes-Benz C63 AMG Coupe Black Series oficjalnie [FOT]

mb 0c gloCóż, nie było tajemnicą, że podczas podczas Grand Prix Niemiec na torze Nürburgring Mercedes oficjalnie zaprezentuje C63 Coupe AMG w hardkorowej wersji Black Series.

„Czarna seria” to nic innego, jak „cywilne” C63 Coupe z tym samym 6,2-litrowym motorem V8, ale dzięki dodatkowym modyfikacjom AMG, które obejmują m.in. tłoki, wał korbowy, 50% większą chłodnicę oleju oraz przeprogramowane ECU, moc silnika wzrosła do 517 KM [60 KM więcej niż standardowy model], a maksymalny moment obrotowy do 620 Nm. Cała ta moc przekazywana jest na 19-calowe tylne koła za pośrednictwem 7-biegowej, dwusprzęgłowej przekładni Speedshift AMG, która pozwala zmienić bieg nawet po 100 milisekundach. Tak ogromna moc pozwala na rozpędzenie auta do pierwszej setki w zaledwie 4,2 sekundy.

Nie zabrakło również sportowego zawieszenia i wydajniejszych hamulców AMG [ceramiczne za dodatkową opłatą].

Z kolei wnętrze, oferuje kubełkowe fotele, czerwone pasy bezpieczeństwa, sportową kierownicę oraz liczne emblematy „Black Series”. W celu redukcji masy nadwozia, usunięto także tylną kanapę dla pasażerów.

Zainteresowani C63 AMG Coupe Black Series muszą wyłożyć od 115 530 euro. Auto pojawi się na rynku na początku 2012 roku.