bmw m5 dark edition edo 15 gloEdo Competition znane jest głównie z tuningu egzotycznych pojazdów, dlatego na mojej twarzy pojawiło się zdziwienie, gdy dowiedziałem się, że Niemcy postanowili zmodyfikować praktyczne BMW M5 Touring.

Specjaliści z EDO skupili się przede wszystkim na poprawieniu osiągów M5. Zmodyfikowano więc ECU i zamontowano wydajniejsze filtry powietrza, katalizatory oraz nowy układ wydechowy, dzięki czemu moc wzrosła z 507 KM do 562 KM oraz maksymalny moment obrotowy z 521 Nm do 560 Nm.

W rezultacie, zwany M5 Touring Dark Edition przyspiesza do pierwszej setki w 4,2 sekundy (-0,5s), a 200 KM/H osiąga w mniej niż 10 sekund. Usunięto również ograniczenie prędkości, co pozwoli na rozpędzenie się do 305 KM/H.

EDO proponuje również montaż nowego zderzaka z dodatkowymi światłami, cztery końcówki układy wydechowego i spojler dachowy. Uzupełniem zewnętrznych modernizacji są 20-calowe czarne alufelgi, na które nałożono opony w rozmiarach 255/35 z przodu i 285/30 z tyłu.

Jeśli chodzi o wnętrze, EDO oferuje szereg zmian, począwszy od skórzanej tapicerki i części wykonanych z włókna węglowego, kończąc na nowych białych zegarach z podświetlanym logo Edo Competition.

Via: Carscoop