veyron super sport 630 gloTo smutna informacja, przyjaciele. Ostatni egzemplarz Bugatti Veyron 16.4 został sprzedany klientowi z Europy – poinformował producent.

Veyron po raz pierwszy ujawnił się w 2003 roku. Jest to jeden z najszybszych i najdroższych samochodów na świecie wyprodukowanych w zaledwie trzystu sztukach. Dzięki 1001-konnej jednostce Bugatti Veyron potrafi rozpędzić się do 411,76 km/h, osiągając przy tym pierwszą setkę po 2,5 sekundy.

Zakończenie produkcji Veyrona nie oznacza jednak, że producent nie będzie miał nic do roboty. Przeciwnie – już zadbano o następce; będzie nim 16C Galibier.

Via: Autoblog

4 komentarze
  1. nie przemawia do mnie Galiber, zreszta juz sam Veyron to bylo/jest kontrowersyjne auto… nie zaliczam sie do jego fanow raczej;)

  2. ee tam, może i jest szybki i drogi, ale jak dla mnie – jedno z brzydszych aut… nie ma tej ”dzikości” ;D

  3. Veyron wcale nie musi być piękny – jego zadaniem było przekraczanie pewnych granic i bycie po prostu autem do bicia rekordów. Nie wiedząc na razie co czeka nas w przyszłości muszę powiedzieć, że jestem dumny z możliwości życia w okresie, kiedy Veyron powstawał. To w motoryzacji ikona kilku ostatnich lat.

Komentowanie zostało wyłączone.