sss 7217 3 resize gloW jednym ze swoich felietonów Jeremy Clarkson ubolewał nad brakiem mini samochodów z luksusowym wnętrzem niczym w Bentleyu. Było to sporo przed powstaniem Astona Martina Cygnet, więc miał pełną rację – taki samochód najzwyczajniej nie istniał. Tymczasem bułgarski tuner Vilner Studio postanowił wziąć na swój warsztat doskonale znane Mini i przerobić jego wnętrze na luksusowy salon.

Dlaczego akurat Cooper, można zapytać? Otóż jak przyznają sami twórcy, w tym samochodzie jest zbyt dużo plastiku, który psuje całość. Teraz tapicerka pokryta jest między innymi brązową skórą nappa, taką samą jakiej używa się w fabryce Bentleya w hrabstwie Cheshire. W środku unosi się zapach luksusu znany właśnie z tych angielskich superluksusowych samochodów. Reszta wnętrza została wykończona dwoma kolorami alcantary wysokiej jakości. Boki i deska rozdzielcza zostały obszyte czarną i miękką skórą. Tylne lusterko nie umknęło ich uwadze i pokryte jest brązową nappą i alcantarą.

Na siedzeniach motywem przewodnim są romby, takie same jak w Bentleyu. Można też doszukać się tego kształtu w tej części podsufitki, która nie jest wykończona alcantarą, lecz skórą. Oczywiście ze środka nie został wyrzucony cały plastik. To co zostało, wyszlifowano i pomalowano błyszczącą farbą w kolorze szarym.

Ten sam kolor dominuje w nadwoziu, które zostało pokryte matową folią z efektem perłowym i czarnego matu. Przez środek maski i tylnej klapy idą dwa czarne, matowe, wyścigowe paski. Takim samym kolorem zostały pokryte detale takie jak korek wlewu paliwa, pierścienie wokół reflektorów i świateł stopu, klamki i 18-calowe obręcze felg.

I tym razem sprawdza się stare, ludowe porzekadło, aby nie oceniać książki po okładce. Być może z zewnątrz wygląda całkiem przyjemnie, ale nie wskazuje na to, że wnętrze jest przygotowane na przyjęcie brytyjskiej królowej na herbatkę o 17.00.

A jakie jest Wasze zdanie? Może macie Mini Coopera i chcielibyście posmakować takiego luksusu? Ceny niestety nie znam, ale jeśli byłby ktoś niezwykle zainteresowany tym projektem, jestem w stanie się dowiedzieć. Tymczasem polecam obejrzenie zdjęć poniżej w wysokiej rozdzielczości.

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.