Nowa generacja Porsche 911 wyposażona w kontrowersyjny system rodem z F1 [KERS] + zdjęcia szpiegowskie

991 coupe 3 gloNajnowsza generacja doskonale znanego modelu niemieckiej super marki znacząco odbiegać będzie od swoich poprzedników. Bardzo interesującą nowością będzie system KERS zapożyczony z najszybszej serii wyścigowej. Jest to informacja oficjalnie potwierdzona przez władze Porsche.

Sam system miał być hitem w sezonie 2009 i pomagać przy manewrach wyprzedzania. Jednak po pewnym czasie okazał się bronią defensywną do tego stopnia, że został zawieszony na sezon 2010. W tym sezonie powraca w glorii i razem z systemem DRS robi niemiłosierne zamieszanie na torze.

Porsche wprowadza system odzyskiwania energii kinetycznej na zupełnie nowy poziom, różniący się od tego oryginalnego z F1. Wytworzona energia czekać będzie w pogotowiu, aż zapragniecie wykorzystać dodatkową moc, na przykład podczas wyprzedzania. Jednak nie będzie ona kumulowana w żadnych dodatkowych akumulatorach, lecz tak jak chciał zrobić zespół sir Franka Williamsa całość oparta będzie na kole zamachowym.

Ludzie odpowiedzialni za nowe 911 zdradzili, że rozstaw osi będzie powiększony o całe 4 cale, a cały samochód wydłużony o 2.75 cala. Innymi słowy w sam raz, żeby zmieścić między skrzynią biegów i silnikiem system oparty na kole zamachowym.
W nowym Porsche 911 pod maską znajdzie się jednostka napędowa V6 o pojemności 3.4 litra, która generować będzie 350 koni mechanicznych. Dzięki systemowi KERS do osiągnięcie pierwszej setki całkiem spokojnie wystarczy 4.7 sekundy. W porównaniu z 991 mającą taki sam silnik, będzie mniej zatruwać środowisko, będziesz szybsza i bardziej ekonomiczna, a to wszystko właśnie dzięki niepozornemu systemowi. Dodatkowo waga zostanie zredukowana o około 45 kilogramów, poprzez użycie niezwykle lekkich materiałów.

Projekt wygląda niezwykle obiecująco i ciekawie. Porsche będzie pionierem w dziedzinie systemu odzyskiwania energii kinetycznej i jeśli okaże się to dobrym rozwiązaniem, konkurenci niemieckiej marki będą zakładać podobny do swoich modeli, a wtedy niczym grzyby po deszczu pokazywać się będą nowe samochody z KERS-em za dodatkową opłatą. Jak na razie zapraszam do obejrzenia szpiegowskich zdjęć nowej 911 w galerii poniżej.

Via: Autoblog