volkswagen tiguan 2012 1 gloVW Tiguan 2012 oficjalnie zadebiutował w marcu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie. Dla tych, którzy przymierzają się do kupna tego samochodu, mamy całkiem pokaźną porcję nowych zdjęć od producenta oraz wideo prezentujące niemieckiego “SUV-ika” na drodze.

Sprzedaż VW Tiguana 2012 rozpocznie się w sierpniu tego roku, a ceny w Niemczech będą startować od 24.175 euro za wersję Trend and Fun z 1,4-litrowym motorem TSI o mocy 122 KM.

Via: Autoblog.gr

5 komentarzy
 1. Coraz bardziej zastanawia mnie polityka koncernu VW/Audi. Zaczynają robić samochody które wyglądają tak samo różnią się jedynie wielkością. O ile w wypadku VW jest to całkiem do przyjęcie o tyle jak bym miał nowe A8 nie chciałbym żeby ktoś je pomylił z A6 albo A4. Żeby tylko na tym nie polegli tak jak Seat…

 2. Może się za mało interesujesz motoryzacją… Zarówno Audi, jak VW da się rozpoznać bez problemu, bez względu na model.
  Poza tym podczas ostatniego rozdmuchanego kryzysu, VW był jedną z kilku, o ile nie jedyną firmą, która zarabiała poważne pieniądze, zamiast żebrać o dopłaty, jak np Opel.
  Nie zastanawiaj się więcej – zostaw to tęgim niemieckim łbom…

 3. @mysz ds – podejrzewam, że nie można tego brać dosłownie. Pewnie jest w tym trochę ironii. Auta z koncernu VAG oczywiście są do siebie podobne, ale da się je odróżnić bez problemu.

  Choć osoba, która nie interesuje się motoryzacją, może mieć faktycznie problem z odróżnieniem np. modeli Audi 🙂

 4. O moje zainteresowanie motoryzacją się nie martw z tym jest naprawdę nieźle.
  Po prostu idą teraz na łatwiznę, robią samochody jak spodnie wszystkie takie same w różnych rozmiarach.

 5. Jeżeli tak robią to znaczy że im się opłaca widocznie jest zapotrzebowanie na takie auta

Komentowanie zostało wyłączone.