jaguarcx75 glo

Pamiętacie Jaguara C-X75 z ubiegłorocznych targów w Paryżu? Ja pamiętam nie tylko jego wygląd, ale też to, jak pukałem się w głowę myśląc nad jego sensem i przyszłością. Ani przez chwilę nie wierzyłem w wersję produkcyjną. Ostatnie dni jednak sprawiają, że muszę zapomnieć o tym, co było kiedyś i spojrzeć w przyszłość.

Otóż tak – C-X75 wejdzie do produkcji. Nieseryjnej, bo powstanie jedynie 250 sztuk, ale jednak. Oczywiście o sześciu silnikach, o których wspomniałem przy okazji pierwszej prezentacji auta można zapomnieć. Zamiast tego, Jaguar we współpracy z teamem Williams F1 zdecydował się na turbodoładowany, czterocylindrowy silnik spalinowy i po jednym elektrycznym na każdej osi.Efektem jest auto wyglądające tak, jak każdy widzi i rozpędzające się do setki w niecałe 3 sekundy – wszystko to w drodze do maksymalnej prędkości, która ma podobno przekroczyć… 320 km/h. Na samych silnikach elektrycznych ma przejechać dystans ok. 50 km.

Osiągi wydają się nieprawdopodobne. Patrząc jeszcze na wygląd nowego jaga, trzeba przyznać, że marka jest trochę szalona. Jeśli chcecie być częścią tego szaleństwa i marzycie o takim aucie, będziecie musieli wyłożyć sporą sumę, bo aż 700 000 funtów. Kiedy ewentualnie dostalibyście swojego nowego Jaguara? Nie mamy zielonego pojęcia. Prawdopodobny jest czas przynajmniej czterech lat.

Via: Autoblog