hyundai i40 glo

Hyundai zachował się trochę niespodziewanie. Najpierw zaprezentował wersję kombi auta, które ma być pogromcą Mondeo i Avensisa, a dopiero za kilka dni pokaże sedana. Chodzi tu konkretnie o model i40.

Nie pokuszono się jednak o pokazanie zdjęć – w notce prasowej otrzymaliśmy jedynie szkic nowego produktu. Dodano za to wiele słów, które określają design i40 sedan. Pozwolę przytoczyć sobie kilka: Modern Flow, Premium Wing, Fluidic Sculpture. Co powiedział Thomas Bürkle, główny projektant w Hyundai Motor Europe Technical Centre? Czytajcie dalej!Otóż możemy przeczytać coś takiego: “Zastosowaliśmy wyraziste, płynne linie na całej długości samochodu, aby i40 miał mocno wyróżniający wygląd. Chcieliśmy odejść od typowej dla sedna trój bryłowej sylwetki, aby stworzyć samochód o dynamicznym i sportowym zacięciu. Dzięki nisko poprowadzonej linii dachu i40 sedan ma w sobie coś z charakteru coupe”.

Jest kilka rzeczy, z którymi musimy się zgodzić – linie wyglądają na wyraziste i płynne. I cholera rzeczywiście, szkic wygląda fajnie (światła przypominają te z nowej Kii Optimy). Ale – sedan zawsze będzie trój bryłowy – ma przód, środek i odstający bagażnik. Chcąc, nie chcąc, wychodzi nam trzy. Kolejna sprawa to chwalenie się nisko poprowadzoną linią dachu. Równie dobrze można było napisać, że pasażerowie z tyłu i40 będą mieć mało miejsca nad głową.

Tak czy owak, pierwszych zdjęć możecie się spodziewać we czwartek 12 maja 2011 po godzinie 12.20. Premiera odbędzie się podczas dni przeznaczonych dla prasy.

4 komentarze
  1. czy jest dostepny szkic, w ktorym byloby widac przod? na pierwszy rzut oka wyglada b. atrakcyjnie, rzeczywiscie troche nawiazuje do Genesis Coupe.

  2. Nie spodziewam się dobrego auta po i40. Po fatalnym ix35 i kiepskim ix20 pewnie znowu pokażą coś co ledwo jeżdzi i jedynym plusem będzie długa gwarancja. No ale fani Chevroleta Epici i Kii Optima mogą być zadowoleni 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.