Honda Accord to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych pojazdów w segmencie D. Co prawda, liczba sprzedanych egzemplarzy nie może się równać z np. liczbą wydanych Passatów, ale klienci, którzy zdecydują się na zakup Hondy Accord w zdecydowanej większości ją sobie chwalą.

Ostatni facelifting modelu Accord obył się właściwie bez większego szumu. Osobiście dowiedziałem się o tym dopiero wtedy, gdy udałem się do najbliższego salonu Honda w Gdańsku. I tutaj zaskoczenie…

Nowy Accord prezentuje się przede wszystkim bardziej nowocześnie, a to za sprawą przejrzystych lamp, lekko zmodyfikowanej atrapy chłodnicy i białych migaczy. Z tyłu, w oczy rzuca się chromowane wykończenie nad tablicą rejestracyjną oraz kierunkowskazy wykończone jasnoczerwonym szkłem.

Accord po faceliftingu nadal będzie oferowany w wersji sedan oraz Tourer. Do obecnej palety kolorów dojdą jednak aż trzy nowe kolory nadwozia –  Alabaster Silver, Graphite Lustre i Celestial Blue Pear.

Przejdźmy do wnętrza. Honda zastosowała materiały wykończeniowe lepszej jakości, a kabina auta została dodatkowo wyciszona, dzięki czemu znacznie poprawi się komfort podróżowania. Co ciekawe, zmodyfikowano również amortyzatory Accorda, czego efektem będzie lepsze tłumionie nierówności oraz stabilniejsza jazda po drogach szybkiego ruchu i autostradach.

Należy także wspomnieć o dwóch nowych systemach wprowadzonych do wyposażenia Accorda. Pierwszym z nich są aktywne światła skrętne (Active Cornering Lights). W prostych słowach, system ten doświetla nam drogę, gdy zmieniamy jej kierunek. Bardzo przydatna funkcja, szczególnie po zmroku.

Drugi system o nazwie High-Beam Support System (dostępny z wersjami wyposażonymi w światła biksenonowe) sam wykrywa pojazdy jadące z naprzeciwka, lub jadące za nami i decyduje o przełączeniu świateł drogowych na mijania. Pozwala to kierowcy na większe skupienie się na prowadzeniu.

Pod maską Hondy Accord po faceliftingu znajdziemy dwie jednostki benzynowe – 2,0-litrowy o mocy 156 KM i 2,4-litrowy o mocy 201 KM oraz jeden motor wysokoprężny – 2,2-litrowy o mocy 150 KM. Każdy z silników charakteryzuje wysoką kulturą pracy oraz przyjaznym nastawieniem do środowiska. Napęd może być przekazywany za pomocą 6-biegowej manualnej , bądź 5-biegowej automatycznej [opcja] przekładni.

Ceny Hondy Accord po face liftingu zaczynają się od 99 900 zł.

Via: Honda

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.