2012 Mercedes-Benz SLS AMG Roadster – nowe oficjalne zdjęcia! [AKTUALIZACJA]

2012 mercedes benz sls amg roadster 1241 gloZ biegiem czasu, Mercedes-Benz udostępnia coraz więcej informacji na temat modelu SLS AMG Roadster, który oficjalnie zadebiutuje podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie we wrześniu. I choć do premiery pozostało jeszcze pięć miesięcy, Mercedes widocznie uznał, że dalszy kamuflaż „otwartego” skrzydlaka nie ma sensu, dlatego też opublikowano oficjalne zdjęcia SLS AMG Roadster.

W pełni automatyczny składany dach SLS AMG Roadster dostępny będzie w trzech kolorach – czarnym, beżowym i czerwonym. Dach zamyka się i otwiera w 11 sekund i można go eksploatować do 50 KM/H. Podobnie jak pozostałe modele niemieckiego producenta, SLS AMG Roadster wyposażony jest w system firmy AIRSCARF, który ogrzewa szyję i głowę kierowcy oraz pasażera, poprzez nadmuch ciepłego powietrza z otworów wentylacyjnych zintegrowanych z zagłówkami.

Co ciekawe, trzy-warstwowy dach wcale nie pogorszy pojemności bagażnika. Jadąc kabrioletem nadal będziemy mieli do dyspozycji 6,1 metrów sześciennych, a to niewiele mniej, niż w wersji Coupe – 6,2 metrów sześciennych.

Nie ma żadnych niespodzianek, jeśli chodzi o motor napędowy. Pod maską znajdziemy znaną z wersji Coupe, 6,3-litrową jednostkę o mocy 571 KM i 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego, która współpracuje z 7-biegową, dwu-sprzęgłową przekładnią.

Sprzedaż SLS AMG Roadster rozpocznie się jesienią tego roku.

*Artykuł został zaktualizowany o 65 nowych oficjalnych zdjęć.

Via: Carscoop