car wrong way 11 gloZdarzenie, które miało miejsce na szkockiej autostradzie niedaleko Aberdeen wprawiło mnie w osłupienie i podziw dla umiejętności kierowcy ciężarówki. W Polsce taka sytuacja nie miałaby miejsca, gdyż u nas autostrad nie ma.

Całe zdarzenie można streścić w kilku zdaniach. Młoda, 20 letnia kobieta pomyliła sobie zjazd z wjazdem i wpakowała się potocznie mówiąc „pod prąd” swoim Oplem Corsą, wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Kierowca tira marki DAF jakimś cudem zdążył odbić delikatnie co zapewne uratowało życie szkockiej białogłowie.

Te mrożące krew w żyłach sceny zarejestrowała „czarna skrzynka” umieszczona w kabinie. Muszę przyznać, że nie wiedziałem o istnieniu takiego gadżetu w ciężarówkach i zaskoczyło mnie to nieco. Na szczęście oprócz sporego bałaganu nikomu nic się nie stało. Jeśli przyjrzycie się dobrze odbiciu w szybie, zobaczycie wychodzącego z kabiny kierowcę.
Jak ona to zrobiła nie mam bladego, zielonego, fioletowego, ani tym bardziej różnokolorowego pojęcia.

Zaznaczam, że nie jestem szowinistą i nie napiszę na końcu puenty w stylu – nie ma co się dziwić, to kobieta. Jeśli ktoś ma pomysł, co się stało czekam niecierpliwie na wyjaśnienia i oświecenie, a teraz polecam obejrzenie i wyrażenie własnego zdania.

Via: Carscoop

6 komentarzy
  1. Jakiego znów gadgetu ? W którym roku się urodziłeś ? Przecież na allegro taką kamere można kupić za niecałe 200 zł !

  2. Słuchajcie u nas sie czesto dzieja takie przypadki sam miałem okazje minąc takiego typa na 4 pasmówce w Gądkach przed Poznaniem jechał starszy pan w kapeluszu z babulką w czerwonym cinkusie i nic soie z tego nie robił!! A tydzień wczesniej taki sam dziadek doprowadził do zderzenia czołowego na obowdnicy Olesnica przed wrocławiem… Ludzie trąbili machali mrugali a on darł ponad 100!! Niedzielni kierowcy??!

  3. Drogi Panie Krzysztofie moja metryka, proszę uwierzyć, nie jest w tej kwestii istotna. Nie wiedziałem, że coś takiego istnieje i nie uważam tego za objaw ignorancji z mojej strony, lecz zwykła niewiedzę. Dziękuję za informację, iż taki gadżet jest od dawna, zapamiętam to sobie:)

  4. Kamery mocowane na przedniej szybie (w marketingowym słowniku allegro nazywane: rejestratory trasy) raczej nie mają wiele wspólnego z urządzeniem zamontowanym w tym ciągniku. I również nie wiedziałem ,że takie skrzynki montuje się w pojazdach.

    PS
    ,,W Polsce taka sytuacja nie miałaby miejsca, gdyż u nas autostrad nie ma.” Piękna płęta na początek skacowanej niedzieli 🙂

Komentowanie zostało wyłączone.