Pomniejszone Audi Q5, czyli Q3 oficjalnie [67 zdjęć] + pierwsze video nowego crossovera z Niemiec

Wypełniania niewidzialnych luk w ofertach ciąg dalszy. Tym razem Audi. Dzisiaj rozesłano do dziennikarzy notkę prasową wraz z zestawem 67 zdjęć renderów przedstawiających nową zabawkę – Q3. Jak łatwo się domyślić, chodzi tutaj o pomniejszoną wersję czegoś w stylu Q5. Chyba, że wolicie nazwanie Q3 trochę lepszym Tiguanem.

Zacznijmy od wnętrza. Łatwo zauważyć, że ten crossover to taki entry-level. Nie chodzi tutaj o jakość materiałów wewnątrz – nie mam jak tego ocenić, bo jeszcze w nim nie siedziałem. Mówię tu raczej o ogólnym wyglądzie. Bezsprzecznie bliżej mu do A1 niż choćby mniej więcej bliźniaczego Q5. Mimo wszystko otrzymamy jednak schludnie prezentujący się kokpit.

audi q3 3110050 gloWygląd z zewnątrz – tutaj wam pozostawiam ocenę. Nowinek designerskich próżno tu szukać. Projektanci Audi postawili na sprawdzone rozwiązania stylistyczne lub mówiąc innymi słowami – nie napracowali się za wiele.

Pod maskę będziemy mogli zamówić jeden z trzech silników – dwóch benzynowych i diesla. Ten napędzany olejem napędowym pochwali się mocą 140KM i niewielkim zużyciem paliwa – 5,2l/100km. Benzyniaki to 170KM i 211KM. Obydwa te motory będą mogły zostać wyposażone w dodatkowy napęd Quattro razem z siedmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów.

Ceny podane przez Audi dla Niemiec to 29 900 euro za podstawową wersję. Planowane rozpoczęcie produkcji to czerwiec. Nowe Q3 będzie składane w hiszpańskiej fabryce Seata – Martorell.