Pięciomilionowy egzemplarz Audi A4 zjechał z taśmy produkcyjnej

audi a4 5m gloPowiedzcie mi, za co ludzie tak kochają markę Audi? Za przestronność w swojej klasie? Za ich efektywną prace silnika? Za frajdę z prowadzenia wiedząc, że mamy kultowy napęd Quattro? Osobiście nie przepadam za Audi, ale fani czterech pierścieni ubóstwiają chyba za wszystkie te cechy.

Flagowym modelem niemieckiego producenta jest A8, jednak dziś cała uwaga skierowana jest na drugi, równie znany i świetnie się sprzedający model, czyli A4. Z taśmy produkcyjnej zjechał właśnie egzemplarz numer 5.000.000, a dokładniej wersja z dwulitrowym silnikiem TFSI Quattro w kolorze Missano Red.

Zapewne wielu zastanawia się, co powoduje, że A4 jest tak świetnie sprzedającym się samochodem? Na pewno dużym atutem są wszystkie te cechy, o których już mówiłem, a także możliwość zakupu, nie tylko sedana, ale również bardziej przestronnego kombi. Specyfikacja S jest także silnym argumentem w rękach niemieckiego koncernu, a to dzięki usportowionemu nastawieniu i zwalającym z nóg, agresywnym designem.

Frank Derves, jeden z Członków Zarządu podsumował to wszystko krótko, acz dosadnie, mówiąc, że dla Audi jest to kolejny kamień milowy w historii. Przyznał również, iż wszystkie generacje A4 są wydajne, eleganckie i cieszą się wielką popularnością w swojej klasie. To wszystko złożyło się na ten spory sukces. Moje gratulacje i życzymy kolejnych pięciu milionów wyprodukowanych A-Czwórek.

Via: Autoblog

2 komentarze do wpisu „Pięciomilionowy egzemplarz Audi A4 zjechał z taśmy produkcyjnej”

Możliwość komentowania jest wyłączona.