Nowe BMW M5 wciąż Concept, ale z oficjalnymi zdjęciami w studiu razem z video z prezentacji

000 2012 bmw m5 concept 1301916169 glo

Nie dalej jak wczoraj wyciekły pierwsze zdjęcia BMW M5 Concept. Wszystkiemu była winna rosyjska redakcja, która nie posłuchała zaleceń gospodarza dotyczących terminu oficjalnej prezentacji i przypadkiem lub specjalnie (może na życzenie BMW?) wrzuciła je do sieci. Dziś jednak mamy już oficjalne, studyjne fotografie M5 – wciąż jednak z rejestracją, na której widnieje słowo Concept.

Jak to zwykle bywa z autami z literą M w nazwie, zwykłe nadwozia zostają poddane przeróbkom. O ile poprzednik nie wyglądał do końca bojowo, o tyle najnowsze M5 prezentuje się ciekawie. Nie jestem wielkim fanem takiego designu, ale próbuję sobie wyobrazić ubrane je w czarny kolor – od razu lepiej.Co pod maską? W notce prasowej udało mi się jedynie wyczytać o podwójnie turbodoładowanym V8. Domyślam się jednak, że chodzi tutaj o 4.4-litrowe V8 z X5M i X6M. W M5 będzie miało najprawdopodobniej ok. 580KM mocy, czyli coś, co absolutnie nie można określić słowem „mało”. Do współpracy zamontowana zostanie dwusprzęgłowa, siedmiobiegowa skrzynia z oczywiście multum możliwości ustawienia charakterystyki zmian przełożeń.

Jeśli zapytacie o wnętrze to niestety nie będę mógł wam nic odpowiedzieć. Auto obecne na prezentacji miało czarne szyby i zamknięte drzwi. Łatwo się jednak domyślić, że znajdziemy tam masę włókna węglowego, alkantarę i loga M wszędzie, gdzie tylko się da.

Na oficjalne, oficjalne dane będziemy musieli poczekać do salonu w Szanghaju. Wtedy poznamy konkretne liczby i ostateczny kształt bez rejestracji ze słowem Concept na niej. To już jednak niedługo, bo 19 kwietnia. Już teraz można jednak powiedzieć, że pierwsze egzemplarze pojawią się na drogach jesienią tego roku.

Via: Autoblog


1 komentarz do wpisu “Nowe BMW M5 wciąż Concept, ale z oficjalnymi zdjęciami w studiu razem z video z prezentacji”

Możliwość komentowania jest wyłączona.