untitled 1444875875 gloOczekuj nieoczekiwanego. Ta zasada powinna przyświecać każdemu kto siedzi za kółkiem, bo niestety nawet z refleksem rewolwerowca nie da się uniknąć niektórych zdarzeń drogowych, w tym tego, które możecie obejrzeć na filmie poniżej.
Pierwszą zasadą, którą wpaja się młodym adeptom sztuki prowadzenia samochodu jest ograniczone zaufanie i niestety na naszych drogach jest to zasada najważniejsza.

Nie wyłączenie kierunkowskazu, za mały odstęp przez poprzedzającym pojazdem, brawura i przekonanie, że mi nic się nie stanie to powody mniej lub bardziej poważnych wypadków i kolizji. Taka jest prawda.

Mimo powszechnego przekonania, że prędkość zabija – to nie ona zabija, lecz połączenie jej z czynnikami natury psychologicznej. Co mam na myśli? Panika przy zbyt dużej prędkości, moment zawahania podczas wejścia w zakręt zbyt szybko. I niestety brak doświadczenia, którego nie zdobędzie się po roku posiadania prawka i przejechania 3 000 kilometrów na tej samej trasie.

Zapewne większość naszych czytelników to doświadczeni kierowcy, którzy już nie jedno widzieli i nie jedną drogą jechali, ale mimo tego polecam obejrzeć ten film. Tego co się stało nie dało się uniknąć, a próba instynktownej reakcji, czyli odbicia w prawo mogła się skończyć tragicznie. Na szczęście skończyło się tylko na rozbitej szybie.

Via: Carscoop