Mercedes ML 63 AMG, czyli potężny niemiecki SUV przyłapany! [ZDJĘCIA SZPIEGOWSKIE]

2012 mercedes ml 63 amg 20 gloStali czytelnicy znają doskonale moje preferencje motoryzacyjne i wiedzą o mojej miłości do Brytyjskich wozów. Jednak w moje serce coraz bardziej zaczyna się wkradać marka od naszych zachodnich sąsiadów, a dokładniej Mercedes, a jeszcze konkretniej pojazdy z dopiskiem AMG.

Co i rusz można natknąć się na odpowiedź jednego koncernu na udany model konkurencji swoją wizją samochodu z danego segmentu. W Niemczech trwa bezpardonowa wojna domowa między Mercedesem i BMW w segmencie SUV-ów. Stuttgart do boju przeciw X5 M już szykuje swojego „człowieka”, czyli nowe ML 63 podrasowane przez AMG.

Poprzednia generacja ML 63 pod swoją maską miała silnik V8 o pojemności 6.2 litra, który generował przyzwoitą moc 503 koni mechanicznych o momencie obrotowym rzędu 603 Nm. Tymczasem w nowej generacji sercem będzie najmłodsze dziecko w rodzinie silników Mercedesa, w którym zostanie wykorzystana dopracowana do perfekcji technologia bezpośredniego wtrysku. Będzie to dokładniej podwójnie doładowana widlasta ósemka o pojemności 5.5 litra.

Rozwijana moc nie została jeszcze oficjalnie podana, więc jak zwykle spekulacje nie cichną w tej kwestii, a ja przychylam się do wersji, iż będzie to 525 koni mechanicznych i moment obrotowy około 700 Nm. Pomimo większej mocy nowe bi-turbo ma być bardziej ekonomiczne i wydzielać mniej nielubianego przez ekologów dwutlenku węgla. Jeśli chodzi o skrzynię będzie do siedmiostopniowa przekładnia AMG SPEEDSHIFT MCT-7.

Dodatkowo, jak to AMG, podłubią trochę przy zawieszeniu, żeby było jeszcze bardziej wyrafinowane niż zapewne będzie, i przy hamulcach, żeby skrócić drogę hamowania tego giganta. W środku widać sportowe detale i detaliki takie jak kierownica i fotele.

Obejrzeć nowe ML 63 od AMG będzie można dopiero po premierze zwykłego ML-a, co nie jest specjalną niespodzianką. Zwykłego ML 63 będzie można pooglądać ze wszystkich stron na targach we Frankfurcie już w tym roku.

Via: Carscoop

5 komentarzy do wpisu „Mercedes ML 63 AMG, czyli potężny niemiecki SUV przyłapany! [ZDJĘCIA SZPIEGOWSKIE]”

  1. Prezentuje się bardzo ciekawie i myślę, że po zdjęciu tych wszystkich elementów maskujących będzie masywna świetna maszyna.

Możliwość komentowania jest wyłączona.