Mercedes-Benz Concept A – szkice i film, na którym porusza się niezwykle wolno [VIDEO]

Concept A-Class

Niedługo przed oficjalnym odsłonięciem najnowszej A-klasy, Mercedes pokazał dzisiaj koncepcyjne szkice swojego nowego dziecka. Warto wspomnieć o tym, że cztery lata temu, niemiecki producent myślał na poważnie o zakończeniu tej linii.

Już na pierwszy rzut oka widać podobieństwa do obecnych modeli Mercedesa. Oczywiście to jedynie koncept, ale wygląda całkiem prawdziwie. W oczy rzucają się podobieństwa do CLS-a czy R-klasy. Reflektory o podobnym kształcie i oczywiście przednie wloty powietrza to elementy kontynuujące nowy kierunek stylistyczny. A-klasa nareszcie przestała wyglądać jak napompowana beczka i nie wiem jak wy, ale ja jestem zdecydowanie na tak.

Pod maską znajdziemy 2-litrowy, czterocylindrowy i turbodoładowany silnik BlueEFFICIENCY o mocy 210KM. W przeniesieniu tego na koła pomagać będzie dwusprzęgłowa skrzynia biegów.

Wyposażenie dodatkowe to jak zwykle długa lista. Znajdziemy tam masę czujników, radarów i kamer poprawiających bezpieczeństwo.

Koncepcyjny model zobaczymy na żywo podczas salonu samochodowego w Nowym Jorku i w Szanghaju. Teraz jednak mamy dla was zdjęcia i film przedstawiający A-klasę, która jedzie wolno. Bardzo wolno. Tak wolno, że nie wiem czy w ogóle ktoś będzie chciał kupić takie auto.

Via: Mercedes