Citroen DS5 – umielibyście powiedzieć nie? [FOT]

citroen ds5 4 glo

Dzisiaj na facebooku miała miejsce oficjalna premiera najnowszego Citroena DS5, czyli kolejnego potomka linii DS, która chce aspirować do miana premium. Patrząc na wymiary tego auta, umiejscowimy je między nowym C4 i C5. Sam Citroen mówi o DS5, jako o alternatywnej wersji C5 z większym prześwicie, innym wnętrzu i wyglądzie crossovera.

Wewnątrz znajdziemy miejsce dla pięciu osób. Swoje walizki podróżni będą mogli załadować do naprawdę pojemnego bagażnika o pojemności 465 litrów. Siedzący w środku nie powinni narzekać na estetykę kokpitu. Na renderach skąpanych w sztucznym słońcu wygląda świetnie. Z zewnątrz DS5 to tak naprawdę trochę większy DS4. Za tym drugim osobiście nie przepadam, ale zaprezentowana dzisiaj nowość prezentuje się wyśmienicie. Przód jest agresywny, a tył z dwiema wpasowanymi wydechami sprawia, że DS5 wyróżni się spośród wielu innych samochodów. Jako kontynuator linii DS, będzie mieć na sobie wiele chromu i trochę przekombinowanych elementów.

Pod maską znajdziemy nowe rozwiązanie grupy PSA – Hybrid4, czyli połączenie diesla z elektrycznym motorem. Efektem ma być nawet 200KM mocy. W DS5 znajdziemy też napęd na cztery koła.

Nowe auto Citorena będzie produkowane we Francji i wejdzie do salonów przy końcu 2011 roku. Pierwsze publiczne pokazanie auta odbędzie się w niedługo w Szanghaju.

Moja osobista i subiektywna opinia? Z tekstu już chyba wyczytaliście, że DS5 podoba mi się strasznie. Uwielbiam, kiedy auto jest dopracowane i ma różne ciekawe detale. Tutaj, np. spójrzcie na zbliżenie siedzeń – środkowy pasek ma wzór złożony z loga DS. Właśnie takie drobnostki sprawiają, że czujemy się wyjątkowo. Gratulacje Citroen. Stworzyliście naprawdę ładne, nieszablonowe auto.