Bugatti Galibier, czyli rodzinna wersja Veyrona wchodzi do produkcji [FOT]

bugatti 16c galibier 6 gloBugatti to marka, której największą gwiazdą jest Veyron. To samochód przeznaczony dla ludzi, których roczny przychód przewyższa wielokrotnie dochód pospolitego zjadacza chleba, jaki ten osiągnie zapewne w ciągu całego życia. Jest to najszybszy na Świecie pojazd, który został dopuszczony do najzwyklejszego poruszania się po drogach publicznych.

Jednak jego koszty utrzymania powoli zaczęły skutecznie odstraszać klientów do jego kupna. W dodatku, ten model nadawał się tylko na romantyczny wypad we dwoje lub ewentualnie na tor w niedzielne popołudnie. A co, jeśli chcemy mocy Veyrona i luksusowego wnętrza, w którym bez problemu zamocować można fotelik dla naszej pociechy? Te marzenia zostaną spełnione, a ich ucieleśnieniem będzie model o nazwie Galibier.

Projekt stworzenia tego samochodu dostał zielone światło od właścicieli marki, czyli Volkswagena

Cena będzie oscylować w granicach półtorej miliona dolarów. Co do jednostki napędowej spekulacje nie ustają. Z jednej strony napływają informację, iż będzie to silnik o mocy tysiąca koni mechanicznych, a opozycja twierdzi, że będzie to motor nieco słabszy o mocy 800 koni. Tak czy owak moc z pewnością będzie nie bagatelna.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć Bugatti w kolorze czarnym. Mnie osobiście urzekł kolor wnętrza pojazdu, i nic więcej. Pierwsze co bym wymienił to felgi, które ni jak nie pasują, a zaraz po tym nadmiar rur wydechowych.

Via: Autoblog

1 komentarz do wpisu “Bugatti Galibier, czyli rodzinna wersja Veyrona wchodzi do produkcji [FOT]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.