car photo 434662 25 glo

Po zwykłe A6 możecie już iść do salonu. Niedawno odbyła się jego oficjalna, polska premiera i chyba wszyscy, którzy nim jeździli są zgodni, co do wysokiej jakości auta.

Czas jednak na mocniejszą wersję – S6. Ostatnio wytrwałym szpiegom udało się przyłapać właśnie coś, co może być przyszłą podrasowaną limuzyną od Audi. Na pierwszy rzut oka nie widać zmian, ale po głębszym przyjrzeniu się zauważymy szersze nadkola oraz cztery rury wydechowe.Pod maską możemy się spodziewać 4-litrowego V8 z Continentala GT. Jednak silnik zamontowany w S6 będzie najprawdopodobniej mocniejszy niż 415KM z Bentleya. Obecne Audi ma w sobie 429-konne wolnossące V10, także nie powinniśmy się spodziewać niższej liczby.

Oczywistością są zmiany w wyglądzie charakterystyczne dla aut z S zamiast A. Będą to nowe progi, zderzaki czy grill. Nowe S6 do sprzedaży trafi najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2012 roku.

Via: AutoExpress

3 komentarze
  1. To oni jadą “na kołach” na Skandynawie? Myślałem, że jakimś tajnym samolotem lecą w nocy tuż nad ziemią żeby radary ich nie wykryły XD
    Szkoda że s-ki są bardzo drogie …

  2. Tylko wprawne oko wykryje, że chodzi tu o S, więc nie potrzeba tutaj specjalnego kamuflażu. Przyłapano ich konkretniej w Niemieckim porcie podczas wjeżdżania na prom do Szwecji. Tak więc na kołach tam raczej nie jadą… 😉

Komentowanie zostało wyłączone.