Toyota FT-86 do produkcji po face-liftingu

toyota ft 86 14 gloJak wiadomo Toyota pokazała kolejna już wersję koncepcyjnego pojazdu FT-86 na targach motoryzacyjnych w Genewie. Ptaszki głośno ćwierkają o tym, że zaprezentowana wersja jest bliższa produkcji niż jej poprzednicy. Musi tylko przejść face-lifting przed oficjalnym wejściem do masowej produkcji.

Wierząc słowom szefa wydziału projektowego japońskiego koncernu Akihiro Magaya, zmiany zostaną wprowadzone ze względu na reakcję kierowców odnośnie pierwotnego wyglądu. Wraz z przeprojektowaniem przodu, ważna stała się kwestia dostosowania samochodu do wymaganych w Europie ostrych norm bezpieczeństwa dotyczących pieszych, bez których FT-86 może nie zostać dopuszczony do sprzedaży na Starym Kontynencie.

Przedni słupek zostanie przesunięty o około cztery cale, co sprawi, że przednia szyba będzie bardziej pionowa. Ludzie z Autocar twierdzą, iż wraz z jej przeprojektowaniem doświadczenie z jazdy pozornie zbliży się do AE-86.

Prawdopodobnie trafi on do produkcji już w 2012 roku, czyli stosunkowo szybko. Odnoszę wrażenie, że jeszcze nie raz o nim usłyszymy i mam nadzieję, iż będą do nas napływać same pozytywne wieści z kraju Kwitnącej Wiśni.

Via: Carscoop