car photo 432919 25 glo

Seat to chyba jeden z niewielu producentów z dość małą ilością oferowanych aut. Ibiza, Leon, Altea, Exeo i Alhambra – tylko te modele i ich wariacje stanowią wachlarz samochodów tej gałęzi Volkswagena.

Firma postanowiła, więc o rozszerzenie swojej gamy. Prezes Seata, James Muir, zapowiedział wprowadzenie na rynek czterech nowych modeli do końca 2012 roku. Zostały nawet wymienione auta – nowy Leon, zupełnie nowy, tani model (oparty zapewne na podstawie Volkswagena Up!), czterodrzwiowy sedan i Ibiza po gruntownym facelifcie (naprawdę tego wymaga?).Oprócz tego, firma planuje ekspansję na wschód – podczas zbliżającego się salonu w Szanghaju, oficjalnie ogłoszone zostanie rozpoczęcie sprzedaży w Chinach w 2012 roku.

Jestem jak najbardziej za planami hiszpańskiego producenta. Lubię ich auta, chociaż to w większości jedynie Volkswageny ze zmienionymi znaczkami. Nowy Leon będzie mógł konkurować z Golfem, więc przy ew. kupnie nie będę posądzony o nabywanie dresowozu (w przeciwieństwie do wspomnianego Golfa).

Via: AutoExpress

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.