Premiera McLarena MP4-12C GT3 na Silverstone

lede mclaren mp4 12c gt3 gloMcLaren pokazał Światu wyścigową wersję swojego wciąż ciepłego MP4-12C na legendarnym torze Silverstone. Za sterami tej potężnej maszyny zasiadł ich nowy kierowca testowy Alvaro Parente. Wersja wyścigowa jest o blisko cztery cale szersza od swojego ulicznego odpowiednika. Dodatkowo, wyposażona została w specjalnie przygotowane zawieszenie, które pierwszy raz było testowane na symulatorze McLarena.

Sercem tej wyścigowej bestii jest podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 3.8 litra, czyli taki sam, jak u jego cywilnego brata bliźniaka. Jednak jednostka napędowa GT3, jak przystało na wersję przygotowywaną do ścigania się na torze, została nieco podkręcona.

Ponadto, znana ze zwykłego MP4 siedmiostopniowa przekładnia, została zamieniona na zaprojektowaną przez Ricardo skrzynię sekwencyjną, której przełożenia zmienia się łopatkami umieszczonymi na kierownicy. Również hamulce zostały odpowiednio ulepszone przez inżynierów McLarena, żeby lepiej spisywały się podczas ścigania.

Poza czysto mechanicznymi zmianami, również pakiet areo został poprawiony. Między innymi przód samochodu, tylne skrzydło, potężne boczne wloty powietrza, oraz tylny dyfuzor zostały przeprojektowane. Samochód wygląda drapieżnie i bardzo zadziornie.

Zachęcam do obejrzenia, jak nowe dziecko McLarena radzi sobie na angielskim torze. Wróżę tej maszynie wiele sukcesów i jestem ciekaw, kiedy pierwszy raz będziemy mogli ją podziwiać w akcji.

Via: Autoblog