01 porsche panamera turbo s glo1

Do i tak dużej rodziny Panamera, dołącza kolejny model – Turbo S. Te wyjątkowo mocne, czterodrzwiowe auto zobaczymy najprawdopodobniej na zbliżającym się salonie samochodowym w Nowym Jorku już w kwietniu.

Będzie to najmocniejsza wersja obecnie oferowana. Pod maską znajdziemy 550-konny silnik (50 więcej od Turbo) z dwiema turbosprężarkami o momencie obrotowym wynoszącym 750Nm. Do 100km/h, Turbo S rozpędzi się w jedynie 3,8s, a licznik przestanie zmieniać cyfry na prędkości 306km/h.Tak jak w pozostałych wersjach auto będzie świetnie wyposażone. W standardzie otrzymamy choćby aktywne zawieszenie PDCC zapobiegające znacznym przechyłom podczas ostrzejszego pokonywania zakrętów. Panamera zostanie też zaopatrzona w przycisk SportPlus dający chwilowy dopływ momentu obrotowego (+50Nm). Oprócz tego, najmocniejsze obecnie czterodrzwiowe Porsche będzie wydawać z siebie jeszcze lepszy dźwięk dzięki sportowemu wydechowi.

W Niemczech ceny kształtować się będą na poziomie ok. 167 000 euro. Pierwszych Turbo S  będziemy mogli się spodziewać na drogach już w czerwcu tego roku.

Ciekawe jak będzie nazywać się kolejna Panamera. Mamy już zwykłą, 4, 4S, Turbo, Turbo S. Myśląc logiką Porsche, następna modyfikacja tego czterodrzwiowego auta powinna nosić znaczek… Turbo 4S. Tak, więc czekamy!

Via: Porsche

3 komentarze

Komentowanie zostało wyłączone.