Nowe BMW 1 przyłapane w mniejszym kamuflażu

2012 bmw 1 series 5d 206 glo

W miarę zbliżania się do oficjalnej prezentacji nowego BMW 1-series, na ulicach udaje się przyłapać coraz bardziej „rozebrane” egzemplarze testowe. Prezentujemy wam obecnie najlepsze zdjęcia następcy najmniejszego auta dostępnego w salonach tego bawarskiego producenta.

Kolejna jedynka będzie kontynuacją obecnego trendu stylistycznego marki. Widać pochylone do przodu charakterystyczne wloty powietrza i jeśli przyjrzymy się lepiej, to zauważmy też kształt lamp podobny do choćby nowej piątki. Resztę zmian (w zasadzie niewiele, ale jednak) łatwo wyłapać na zdjęciu, gdzie w tle stoi obecna 1-series. Jednak wygląd to nie wszystko.

Małe BMW wyposażone zostanie w technologię hybrydową wraz z nowymi, turbodoładowanymi silnikami. Trudno w tym momencie o więcej detali, ale bardzo prawdopodobne jest umieszczenie pod maską jedynki trzy- i czterocylindrowych motorów połączonych z technologią TwinPower Turbo.

Spodziewać się możemy też dostępnego w X1 czterogarowego 2.0 o mocy 245KM i 350Nm momentu obrotowego. Liczby wcale nie wyglądają źle.

Na oficjalną prezentację jednak jeszcze poczekamy. Przewidywany termin wystawienia nowej 1 na publiczny widok to salon we Frankfurcie (wrzesień). Wersje coupe i cabrio zobaczymy zapewne przy końcu 2012 roku, lub na początku 2013.

Via: Carscoop & WCF