Koncepcyjne Audi A3 Sedan – Genewa wita!

audi a3 sedan live geneva 2011 gloParę dni temu wspominałem wam o tym, że Audi na salon w Genewie przygotuje prototyp A3 w sedanie. Oto i jest. W całej swej okazałości otwiera się przed publicznością. Dobrze pamiętam, że go trochę objechałem, bo na szkicach wcale nie wyglądał ładnie.

Jednak po jego genewskiej premierze zmieniam swoje zdanie. Jest naprawdę ładny. Oczywiście, że z grubsza wygląda jak inne Audi, ale pewne detale sprawiają, że nawet odrysowanie od pewnego szablonu może być całkiem atrakcyjne. Byłoby super, gdyby trafił w niezmienionej formie do produkcji.

Pod maską Audi nadal utrzymuje, że zamontuje pięciocylindrowy silnik z turbo o mocy 408KM i aż 500Nm momentu obrotowego między 1600, a 5300 rpm. Robi wrażenie. Dokładając jeszcze czas do „setki” – 4,1s, dostajemy chyba jedno z ciekawszych aut. Prędkość maksymalna ograniczona oczywiście do 250km/h. Całą tą mocą zajmie się dwusprzęgłowa, siedmiobiegowa skrzynia rozkładająca napęd na wszystkie cztery koła. Możemy się też spodziewać zawieszenia z RS3.

Sedany to nie to, co uwielbiam najbardziej, ale ten robi wrażenie. Ogromna moc, przewidywane świetne zawieszenie i mimo wszystko świetna linia przemawiają jednak na korzyść A3 sedan. Jeśli miałbym się rozpędzić, to może prosiłbym jeszcze o wersję coupe…

Via: Autoblog

2 komentarze do wpisu „Koncepcyjne Audi A3 Sedan – Genewa wita!”

  1. Rewelacyjny concept przód pozbierane najładniejsze elementy z innych modeli

    Tył w końcu ładny! Bije na głowę a8, a6, a7

    Jeśli cena będzie przystępna i wiele się nie zmieni oryginalny model
    będzie Hit!

Możliwość komentowania jest wyłączona.