[GENEWA 2011] Saab PhoeniX – koncepcyjny hatchback

01 saab phoenix concept630opt gloTo już ok. roku, od kiedy drogi Saaba i General Motors się rozeszły. Od tego czasu, producent nie pokazał za wiele nowych modeli. Jednym z bardziej spektakularnych debiutów był oczywiście nowy 9-5. W tym roku, podczas salonu w Genewie, Saab postanowił zaprezentować kierunek rozwoju przyszłych produktów. Oto PhoeniX.

Projektował go nie byle kto, bo Jason Castriota. Na swoim koncie ma udział w pracach nad Ferrari P4/5 Pininfarina oraz Bertne Mantide. Cały ten Phoenix to koncept przedstawiający bardzo groźnie wyglądającego hatchbacka.

Do jego wnętrza dostaniemy się przez drzwi podnoszone do góry. W nim czekać na nas będzie cały system infotainment obsługiwany za pomocą systemu operacyjnego Android, znanego chociażby z telefonów komórkowych.

Pod maską znajdziemy za to 200 konne, turbodoładowane R4 1.6 razem z napędem na cztery koła (XWD). Ocenę wyglądu pozostawiam wam. Nie przywiązujcie się jednak do niego za bardzo, bo i tak do produkcji wejdzie bardzo mocna okrojona wersja (jeśli w ogóle się tego doczekamy).

Według mnie jednak Saab powinien pokazać raczej jakieś nowe auto gotowe do produkcji, a nie mydlić nam oczy konceptami.

Via: Autoblog