renault r space mpv study 01 gloNa salon w Genewie Renault przygotowało koncepcyjny model o nazwie R-Space. To próba przedstawienia idealnego auta dla osób, które właśnie założyły rodzinę.

Jak dobrze wiemy, w tego typu autach bardzo ważne jest wnętrze. Tutaj Renault dało popis. Otóż nie ma tam tylnej kanapy. Są za to specjalne prostopadłościany, które w razie potrzeby ją utworzą. Oczywiście wszystkim zajmą się małe silniki elektryczne. Dzięki takiemu systemowi będziemy mogli stworzyć fotelik dla dziecka, stolik do zabawy, czy zupełnie je wyrównać w celu zrobienia czegoś na wzór „placu zabaw”.

Musze przyznać, że to bardzo ciekawy pomysł. Dobre wrażenie podtrzymuje też ogólny wygląd z zewnątrz. Jak dla mnie wystarczyłoby kilka delikatnych poprawek i R-Space mógłby wjechać na linię produkcyjną.

Tak jak wcześniej wspomniałem, to auto raczej dla rodzin. O sporcie raczej będziemy mogli zapomnieć. Zasilać go będzie niewielki, turbodoładowany, trzycylindrowy silnik o pojemności 900cm3, mocy 110KM i 160Nm momentu obrotowego. Ciekawie prezentuje się też zużycie paliwa – Renault planuje je na poziomie ok. 3,6l/100km.

Nie wiem jak wy, ale ja jestem na tak. Fajne autko. Oczywiście niewiadomą pozostaje cena i to od niej zapewne będzie uzależniony popyt na nie.

Via: Carscoop