02 mini rocketman geneva 1299053179 gloMini od lat przyzwyczaiło nas raczej do niezbyt wielkiego wyboru aut. W dodatku nie były one wcale takie „mini”. Wypuszczony niedawno Countryman tylko utwierdzał w przekonaniu, że firma dochodzi do sprzeczności wraz ze swoją nazwą. Wydawać by się mogło, iż idea małych autek powoli zaczynała się zatracać.

Jednak niedawno zaprezentowano pierwsze zdjęcia koncepcyjnego modelu Rocketman, który ma być mniejszy od obecnie oferowanego Coopera. Wygląda nieziemsko (niekoniecznie pięknie), więc w tej formie raczej do produkcji nie trafi.

Rocketman wyróżnia się nie tyko oryginalnie wyglądającymi światłami, ale szczególnie drzwiami otwieranymi dość… dziwnie. Wiszą na specjalnych zawiasach i otwierają się niekonwencjonalnie – podobnie do tych w Renault Avantime. Wydaje się, że takie rozwiązanie przyda się na zatłoczonych parkingach.

Wnętrze to można by rzec klasyczny minimalizm. Parę podstawowych przełączników i ekran na ekranie. Jednak gdyby ktoś wsadził was śpiących do jego wnętrza, po przebudzeniu bez niepotrzebnych pytań wiedzielibyście, że siedzicie w Mini.

Via: Autoblog