koenigsegg agera r geneva1 gloRównież “Koenigsengegenessgegeg” zaszczycił swoją obecnością salon samochodowy w Genewie. Na jego stoisku można podziwiać Agerę R – chyba jedno z najbardziej niesamowitych aut.

Mamy tu do czynienia z ogromnymi osiągami. Od 0 do 100km/h rozpędzi się w jedynie 2,9s. Dociągnięcie do 200km/h zajmie jedynie 7,5s. To czas, w którym część zwykłych samochodów osiąga połowę tej prędkości. Jeśli znajdziemy odpowiednio długi pas, to wskazówka powinna zatrzymać się na wartości 418km/h.

Wszystko za sprawą monstrualnego silnika o mocy 1115KM i 1200Nm momentu obrotowego. Przenieść to wszystko do kół pomoże siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa skrzynia biegów sterowana łopatkami przy kierownicy.

Trzeba przyznać, że nie tylko cyfry robią wrażenie. Samo spojrzenie na silnik potrafi przyprawić o szybsze bicie serca. I do tego jeszcze te szalenie szerokie opony odsłaniające się przy podniesieniu klapy z tyłu…

Auto jest cudowne. Szkoda tylko, że szanse spotkania go na drodze są raczej bliskie zeru. Ale może właśnie na tym polega jego czar?

Via: Autoblog