Ferrari FF i Lamborghini Aventador już wyprzedane! – superauta idą jak świeże bułeczki

ferr lambo 1 copy gloDwie najgorętsze premiery tegorocznego salonu samochodowego w Genewie to bez wątpienia następca Lamborghini Murcielago- Aventador LP700-4 i pierwsze superauto od Ferrari z napędem na wszystkie cztery koła – FF.

Wydawać by się mogło, że w czasach kryzysu projektowanie i wprowadzanie takich samochodów do produkcji to zupełny bezsens. Fakty jednak są inne. Obie marki mają już pełen komplet zamówień do wykonania na 2011. Luca Cordero di Montezemolo, szef Ferrari, powiedział w Genewie, że wszystkie 800 sztuk planowanych na 2011 rok już się sprzedało.

Przypomnę, o czym do was piszę. Ferrari FF (For Four) to nowe dzieło prosto z Maranello. Sercem tego superauta jest 6.3-litrowe V12 o mocy 660KM. Nie można nie wspomnieć o nowości w Ferrari – napędzie na cztery koła. Nie bez powodu również, FF został ochrzczony autem dla wielbicieli golfa. Bez przeszkód do jego bagażnika zapakujemy torbę z kijami – 450 litrowa przestrzeń to wynik niespotykany w tym segmencie. Cena, jaką przyjdzie zapłacić właścicielom to 260 000 euro.

Drugi bohater to Lamborghini Aventador. To flagowy model włoskiego producenta. Pod maską znajdziemy 6.5-litrowe V12 dające z siebie 700KM mocy. Tutaj nie ma mowy o dużym bagażniku i czterech miejscach. Wszystko to dostaniemy (a raczej nie dostaniemy) już za 267 000 euro.

Ferrari FF – zdjęcia oraz informacje

Lamborghini Aventador – zdjęcia oraz informacje

Via: Carscoop

2 komentarze do wpisu „Ferrari FF i Lamborghini Aventador już wyprzedane! – superauta idą jak świeże bułeczki”

Możliwość komentowania jest wyłączona.