Faceci w czerni, czyli Audi R8 Hyper Black [FOT]

audi r8 black hyper edition 0 gloFirma Anderson Germany, jedna z mniej znanych firm tunerskich w Europie bierze „na warsztat” flagową wersje Audi R8 z 5.2 litrowym silnikiem V10. Projekt pod szyldem Hyper Black będzie wprowadzał modyfikacje nie tylko czysto estetyczne, ale także poprawi osiągi niemieckiego super samochodu.

Mechanicy z Anderson Germany rozpoczną od rekonfiguracji jednostki sterującej pracą silnika i dodaniu filtrów powietrza. Zmieniony zostanie wydech na sportowy, co pozwoli zredukować masę o 22 kilogramy. Ciekawym zabiegiem będzie również zainstalowanie zdalnie sterowanego zaworu, którym kierowca dowolnie będzie wybierał między trzema poziomami wydobywającego się „hałasu” z wydechu.

Rezultatem tych zmian jest podniesiona do 589 liczba koni mechanicznych, czyli o 64 KM więcej.

Jeśli chodzi o stylistykę, widoczny jest przede wszystkim kolor pojazdu Hyper Black i czarne, 19 calowe obręcze pokryte włóknem węglowym z pomarańczowymi obwódkami. Na pomarańczowo przemalowano też zaciski hamulców.

Oprócz felg, także inne elementy zostaną pokryte karbonem, takie jak obramowania szyb, tylny spojler oraz dyfuzor.
Środek ma w całości zostać wykończony skórą z przeszyciami i dodatkami w kolorze pomarańczowym. Tapicerka będzie wykonana z wysokiej jakości czarnej skóry.

Cena, jaką trzeba będzie zapłacić za przerobienie zwykłego R8 na specyfikację Hyper Black nie została podana. Muszę przyznać, że jak do teraz R8 nie wzbudzał we mnie zachwytu, ale w tej wersji nabrałem przekonania do tego Wundersamochodu.

Via: Carscoop

4 komentarze do wpisu „Faceci w czerni, czyli Audi R8 Hyper Black [FOT]”

  1. No to Sebastian uruchamiaj swoje kontakty;) masz już pierwszy samochód do nowego projektu;P

  2. “Zmieniony zostanie wydech na sportowy […]” to jaki tam jest teraz ? ze skody
    octavii ? “MISZCZ ;]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.