Dachowanie Chevroleta Corvette przy 370 km/h na torze Texas Mile [FOT]

hinson vette 2 lead gloByło blisko, ale niestety się nie udało. Hilson Motorsports było o włos od pobicia kolejnego rekordu prędkości na torze Texas Mile, lecz drobny błąd kierowcy pozbawił ich glorii i chwały.

Podwójnie doładowana Vetta Z06 za pozwoleniem kierowcy wybrała się na wycieczkę po za pokrytą asfaltem jezdnię i wyjechała kołami na trawę. Każdy zapewne doskonale wie, że prędkość rzędu 370 km/h i trawa nie wróżą nic dobrego, i tym razem również niczego miłego ta kombinacja nie przyniosła.

Prawa fizyki włączyły się do akcji i zrobiły swoje. Amerykański samochód wyciął malowniczego kozła, po czym wylądował na swoich muskularnych kołach. Na całe szczęście kierowca nie odniósł żadnych obrażeń i wyszedł o własnych siłach z kabiny, a to wszystko dzięki wysokim standardom bezpieczeństwa na torze i odpowiednio przygotowanemu pojazdowi.

Mimo fiaska, które doniósł Hinson, panowie nie opuścili toru z nosem spuszczonym na kwintę, lecz zapowiadają powrót z nowym samochodem. Zapewne z ostatniej lekcji wyciągną odpowiednie wnioski, a ja już nie długo będę mógł Wam zakomunikować, że kolejny rekord został przez nich pobity.

Via: Autoblog