Brabus iBusiness 2.0, czyli najszybszy wieżowiec na świecie z produktami Apple na pokładzie [FOT]

19 brabus ibusiness 20 glo

Może nie uwierzycie, ale są klienci, dla których AMG to za mało. Kolejną firmą tuningującą zaraz po jest Brabus. Tam inżynierowie tylko siedzą i myślą jak sprawić, żeby auta były jeszcze szybsze, jeszcze bardziej ekskluzywne, jeszcze bardziej szalone. Chociaż szalone to może być za słabe słowo.

Skoro powstaje przeróbka S-klasy o nawie iBusiness 2.0, to znaczy, że są ludzie, którzy muszą mieć możliwość kontaktu z innymi w formie nie tylko telefonu komórkowego. Dlaczego więc nie zbudować biura, które będzie mniej więcej tej samej wielkości, co wieżowiec i w dodatku z szoferem za kierownicą rozwinie prędkość 350km/h.Wyjątkowi (bogaci) ludzie wymagają wyjątkowego traktowania i sprzętu, więc siedząc na tylnej kanapie będziemy otoczeni produktami Apple. Nie, żeby to były tylko iPhony, czy iPody. Brabus poszedł o kilka kroków do przodu i zamontował w oparciach przednich siedzeń stoliczki idealnie dopasowane do najnowszych iPadów 2 i klawiatur podłączonych do nich. Dzięki specjalnej aplikacji dostaniemy możliwość zmiany każdego ustawienia systemu COMAND, czyli ustawień np. masażu siedzeń.

To nie wszystko. Na środku dachu, znajdziemy odchylany automatycznie 15,2” ekran obity alcantarą. Możliwe będzie użycie go, jako zewnętrznego monitora dla jednego z dwóch iPadów czy Mac’a Mini, znajdującego się w specjalnej przegrodzie bagażnika.

Jeśli myślicie, że to koniec, to się mylicie. Czymże by było to wszystko, cały ten sprzęt, bez podłączenia do internetu. Otóż dostajemy w komplecie router MiFi, czyli taki, do którego wkładamy kartę SIM operatora i cieszymy się z UMTS czy HSDPA. Jeśli dodamy jeszcze funkcję Facetime, jaką oferują nowe iPady, to otrzymamy pełen zestaw do wideokonferencji.

W razie znudzenia się zabawą tymi gadżetami, sięgniemy zapewne po kolejny – 64-gigowego iPoda Toucha w celu posłuchania muzyki. Do kompletu otrzymamy słuchawki Sennheiser Noise Gard. Oczywiście będziemy mieli możliwość podłączenia ich do ogólnego systemu telewizji, ale kto by wspominał o ekranikach w zagłówkach, skoro mamy dwa iPady i cały AppStore na pokładzie.

To tyle, jeśli chodzi o wnętrze. Czas zajrzeć pod maskę. Ten mobilny wieżowiec, tak jak już wspomniałem, rozpędzi się do 350km/h. Sprint do setki zajmie mu 3,9s – bardzo mało, jak na cały ładunek znajdujący się wewnątrz. Kolejną stówę ujrzymy w ciągu kolejnych 6,4s. Wszystkie te wartości, zawdzięcza V12-stce o mocy 800KM i aż 1420Nm momentu obrotowego dostępnego już od 2100rpm (w S63 i S65).

Jeśli bardziej zależy wam na rozrywce, niż na mocy, to Brabus daje możliwość zainstalowania pakietu (bez przeróbek silnika) już w najniższym S350. Posiadacze S63 i S65 zostaną zapewne zapytani, czy nie chcą, żeby ich biuro jechało szybciej.

Via: Autoblog

2 komentarze do wpisu „Brabus iBusiness 2.0, czyli najszybszy wieżowiec na świecie z produktami Apple na pokładzie [FOT]”

Możliwość komentowania jest wyłączona.