BMW uchyla rąbka tajemnicy. Zwiastun M5 [VIDEO]

bmw m5 teaser snow 2 glo1 marca oficjalny kanał BMW na YouTube zamieścił dwudziestosekundowy zwiastun ich nowego M5, z którego w zasadzie nie dowiadujemy się nic, oprócz tego, że taki samochód powstanie. Fanów monachijskiego koncernu, aż skręcało żeby dowiedzieć się i zobaczyć więcej.

Na szczęście dla wszystkich maniaków, producenci byli tak mili i 3 marca zamieścili dłuższą wersję filmu pokazującą czarne M5 pędzące po zaśnieżonej drodze. Prezes BMW Kay Segler osobiście prezentuje nam ich super sedan, jak i nową inicjatywę, namawiając fanów swojej marki do logowania się na stronie m-power.com  i przedstawienia swojej historii zainspirowanej M-Piątką. Śmiem twierdzić, iż zebrane opowieści zostaną użyte do karkołomnego wyczynu specjalistów od marketingu tuż przed oficjalną premierą , która prawdopodobnie odbędzie się w kwietniu 2012 roku w Szanghaju.

Bardzo dużo słyszy się o tym, iż BMW rozstanie się z wysłużonym V10.  Pod maską ma znaleźć się jednostka napędowa V8 z podwójna turbiną o pojemności 4.4 litra, która ma generować 560 koni mechanicznych. Moment obrotowy to ponoć  530Nm. Cała ta moc zostanie przekazana na tylną oś, co nie jest żadnym zaskoczeniem.

Krążą pogłoski, że pozbycie się olbrzymiej V10-tki nie jest jedyna zmianą w nowym sednie od BMW.  Dodatkowo kupujący nie będzie miał możliwości wyposażenia swojej Piątki w manualna skrzynię biegów. Poniżej przedstawiamy zwiastun nowego BMW M5.

Via: Autoblog.com

2 komentarze do wpisu „BMW uchyla rąbka tajemnicy. Zwiastun M5 [VIDEO]”

  1. M POWER umarło w dniu, w którym wstawiło turbosprężarki i zaczęło przerabiać tak ciężkie i opasłe świnie jak X5 i X6

Możliwość komentowania jest wyłączona.