„Bardzo” limitowany Jaguar E-Type [FOT]

growler e concept gloSzwedzka firma projektowa Visualtech potwierdziła informacje, iż skonstruuje limitowaną wersję opartą na modelu Growler E, która ma nawiązywać do Jaguara E-Type. Przedsiębiorstwo oświadczyło, iż planowo pierwszy Growler opuści fabrykę i będzie dostarczony pod drzwi szczęśliwego nabywcy już latem przyszłego roku.

Mówiąc już o planach, Szwedzi zapowiedzieli, że ich pierwszym celem jest produkcja trzech lub czterech samochodów jednocześnie. Jeśli jednak klienci będą walili drzwiami i oknami po Growlera, panowie z Visualtech mogą poprosić o pomoc w produkcji kilku modeli firmę Steyr lub finów z Valmet.

Pod maską znajdować ma się silnik znany z Jaguara XKR – pięciolitrowa, doładowana V8-ka. Po lekkiej korekcie w elektronice silnik ma rozwijać zawrotną moc 600 koni mechanicznych (w XKR rozwija 510). Producenci zapowiadają, iż w sprincie od zera do setki zejdzie auto poniżej 4 sekund! Nadwozie nowego Jaguara zrobione będzie z ultralekkiego i ultrawytrzymałego włókna węglowego.

Zapewne po przeczytaniu każdy z Was, łącznie ze mną, chce się ustawić w kolejce do zapisów na to motoryzacyjne cacuszko? Możecie to zrobić, jeśli dysponujecie minimum 700.000 dolarów. Powiedziałem minimum? Celowo. Jeśli nie będzie chętnych na Growlera jego cena się podwoi i wyniesie już 1.400.000 Dolarów. Proponuję zacząć grać w lotto. Może do czasu zapisów los się do Was uśmiechnie.

Via: Autoblog