Audi RS3 Sportback podbija Monaco [FOT]

rs3110022 small gloCo prawda, koncepcyjny model Audi A3 sedan przyćmił nowego RS-a na tegorocznych targach w Genewie, jednak Audi swoją uwagę kieruje w stronę tego drugiego. Niemiecki producent z czterema pierścieniami w logo, udostępnił właśnie nowy zestaw zdjęć prezentujący 340-konny model na ulicach Księstwa Monaco. Już na wiosnę, koncern planuje dostarczyć pierwsze egzemplarze do swoich klientów.

Jego sercem będzie doładowana, 5-cylindrowa jednostka napędowa o pojemności 2.5 litra, której 340 koni mechanicznych przekazywane będzie na wszystkie cztery koła. Moment obrotowy wynoszący 450 Nm wystarczy, żeby od zera do setki rozpędzić go w 4.6 sekundy, co jest wynikiem lepszym o 0.1 sekundy bawarskiego konkurenta BMW M1 Coupe.

Audi jest górą nad przeciwnikiem również w kwestii ceny. U naszych sąsiadów kosztować ma około 49.900 euro, czyli 600 euro mniej niż konkurencja z Monachium.

Już podczas pierwszej prezentacji widać było, że jest to typowy RS. Inne przednie i tylne zderzaki, tylny spojler i obniżone o 25 milimetrów nadwozie prezentowały się bardziej zadziornie i nadawały sportowego charakteru, który odróżnia RS-a od zwykłego A3 Sportback.

Również w środku utrzymana jest sportowa atmosfera, jakiej oczekuję się od Audi, które ma dopisek RS. W standardzie klient otrzyma sportowe siedzenia wykończone wysokiej jakości skórą, multifunkcyjną sportową kierownicę, dwustrefową klimatyzację, wysublimowany zestaw audio, ksenonowe światła z LED-owymi światłami do jazdy w dzień i 19 calowe aluminiowe felgi.

Oczywiście, jeśli klient będzie miał taki kaprys może doposażyć swoją A-Trójkę w czarne felgi wykonane z lekkich stopów z czerwonym wieńcem, siedzenia kubełkowe, oraz pakiet detali, takich jak na przykład lusterka boczne w kolorze czarnego lub matowego aluminium.

Via: Carscoop