vw tiguancarscoop 01 gloNie dalej jak wczoraj, prezentowaliśmy pierwsze zdjęcie odświeżonego Tiguana. W dniu dzisiejszym Volkswagen postanowił wypuścić oficjalne potwierdzenie dotyczące swojej „nowości”. W tekście nie znajdziemy tak naprawdę za wielu konkretów.

Pewnych jest kilka rzeczy. Na pewno zaprezentowany zostanie na zbliżającym się salonie w Genewie. W Niemczech za podstawową wersję Trend and Fun z 122-konnym 1.4 TSI zapłacimy 24 175 euro.

Z zewnątrz, no cóż – projektanci chyba wzięli zdjęcie Touarega, położyli je na kserokopiarce i skserowali je pomniejszone o 30%. Nie skłamię, jeśli powiem, że wewnątrz nie zmieniło się nic. Może poza kierownicą zabraną z Polo.

W oficjalnej notce prasowej, Volkswagen, jako powód wcześniejszego ujawnienia Tiguana, podał fakt, że jest to konieczne ze względu na wyprzedanie poprzedniej wersji. W tym celu zmuszeni są do szybszego rozpoczęcia produkcji odświeżonego modelu. Czekamy jednak na więcej informacji. Nie będą rewolucyjne, ale takie auta też przecież ktoś kupuje.

Via: Carscoop