rinspeed bamboo 1 gloRinspeed, firma znana z dość niekonwencjonalnych projektów, pokazała model o nazwie BamBoo. I szczerze mówiąc jestem nim zachwycony. Jest świetny.

Pewnie jest to spowodowane dość długim patrzeniem na dość specyficzne zdjęcia, ale mimo to – cała idea jest świetna. Wygląda jak wózek plażowy. Z tego, co widać, z tyłu ma walizki z dwoma składanymi rowerami, a dach może służyć za koc. Jeśli zapragniemy wyjąć tylne siedzenia i zabrać je ze sobą – nie ma problemu, bo to wszystko przewidziane.

BamBoo nie jest mistrzem w rajdach. Wyposażony zostanie w silnik elektryczny o mocy 54kW, który rozpędzi go do maksymalnie 120km/h. Dzięki bateriom możliwe będzie przejechanie ok. 100km na jednym ładowaniu.

Nic mu więcej tak naprawdę nie trzeba. Jest prosty, ma w sobie trochę technologii (tablet „w zestawie”), lanserskie napisy JBL na głośnikach oraz jest strasznie funkcjonalny. Jeśli zostanie jedynie na zdjęciach i nigdy nie zapełni plaż to chyba będę żałować. Świetnie pasowałby (szczególnie w tej kolorystyce) do nadmorskiego krajobrazu Saint Tropez. Radości przysporzy zapewne jedynie zamożniejszej młodzieży, ale co tam. Fajny wózek i tyle.

Via: Carscoop

1 komentarz

Komentowanie zostało wyłączone.